$
בארץ

מתווה הגז מתקדם: נתניהו מבקש דיון בוועדת כלכלה

רה"מ יקיים התייעצות עם הוועדה, לאחר שקיבל לידיו את הסמכויות הרלוונטיות מדרעי, שהתפטר מתפקידו כשר הכלכלה - זאת לקראת עקיפת סמכויות הממונה על ההגבלים

רוני זינגר 22:2305.11.15

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש הערב (ה') בקשה ליו"ר ועדת הכלכלה, איתן כבל, לקיים דיון היוועצות בוועדה לקראת חתימתו של נתניהו, כשר הכלכלה, על סעיף 52 העוקף את סמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים. זהו שלב נוסף בקידום אישור מתווה הגז, לאחר ששר הכלכלה הקודם אריה דרעי עזב את משרדו בשבוע שעבר ונתניהו נטל את תיק הכלכלה לעצמו.

 

 

 

נתניהו כתב לכבל כי "בהמשך להחלטת הממשלה ולאחר שגורמי המקצוע עדכנו לבקשתי את חוות הדעת הרלוונטית, בכוונתי לעשות שימוש בסמכות המסורה לי כשר הכלכלה כמפורט בסעיף 52 בחוק. אשר על כן ובהתאם לסעיף בחוק אני מתכבד לפנות אליך לצורך קיום התייעצות עם ועדת הכלכלה, בעניין מתן פטור למספר הגבלים עסקיים הקשורים בפעילות של בעלי זכויות בשדות הגז הטבעי תמר ולווייתן". על המכתב חתום נתניהו עצמו, שעל פי החוק גם נדרש להגיע ולהשתתף בדיון שתקיים ועדת הכלכלה.

 

 

איתן כבל איתן כבל צילום: נמרוד גליקמן

 

 

 

כעת צפוי כבל לקבוע דיון בהקדם, מיד לאחר שיסיים בימים הקרובים לדון בוועדה שלו בחוק ההסדרים. הדיון צפוי להיות דרמטי במיוחד בעיקר לאור כוונותיו של כבל לעשות כל שביכולתו כדי לנצל את הרגע. "זו הפעם הראשונה שהנושא הזה מגיע לכנסת וסוף סוף יש הזדמנות לקיים בו דיון", אמר ל"כלכליסט" לפני מספר ימים. כבל צפוי להזמין את כל מי שנוגע לדבר, מנציגי נובל אנרג'י ועד הממונה על ההגבלים שפרש, דיוויד גילה. כאמור נתניהו עצמו ישתתף בדיון, שצפוי להיות סוער שכן כבל רשאי לקיים דיון פתוח על נושא מתווה הגז, ועל פתרונות אחרים אפשריים. בתום הדיון, גם אם הוועדה לא תאשר לנתניהו לחתום על סעיף 52, ראש הממשלה לא יהיה מחויב לה, שכן החובה היחידה היא קיום "התייעצות" עם הוועדה בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x