$
בארץ

פרסום ראשון

עכשיו זה רשמי: רוטשטיין ייכנס לתפקידו כמנכ"ל בית החולים הדסה בינואר

המינוי יתבצע למרות התובענת שמתנהלת נגדו בבית הדין למשמעת של שירות המדינה; השכר שנקבע לו - 100 אלף שקל בחודש ברוטו, קצת יותר מ-90 אלף השקלים שהוא מרוויח כיום כמנכ"ל שיבא

מיקי פלד 08:3705.11.15

פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל בית החולים שיבא, יתחיל את כהונתו בבית החולים הדסה בינואר הקרוב. בשעות הלילה הפיץ יו"ר הדסה, ארז מלצר, את ההודעה לעובדי בית החולים.

 

המינוי יתבצע למרות שלא נסגרה התובענה המשמעתית שהוגשה נגד רוטשטיין לבית הדין למשמעת של שירות המדינה - תנאי שרוטשטיין הציב כהכרחי על מנת שיסכים למינוי. רוטשטייין ישתכר בהדסה כ-100 אלף שקל בחודש, מעט מעל לכ-90 אלף שקל בחודש אותם הוא משתכר היום בשיבא, והוא יחליף בתפקיד את פרופ' תמר פרץ, המשמת כממלאת מקום המנכ"ל מאז יוני 2014.

 

זאב רוטשטיין. התובענה נגדו לא נסגרה למרות שהמינוי אושר זאב רוטשטיין. התובענה נגדו לא נסגרה למרות שהמינוי אושר

 

לפני כחודשיים אישרה המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר, למשרדי הבריאות והאוצר למנות את רוטשטיין לתפקיד בהדסה. זילבר אמנם נתנה את האישור, אך הדגישה כי בכל מקרה התובענה המשמעתית נגדו תימשך כסדרה. בתובענה טוענת נציבות שירות המדינה כי רוטשטיין ידע על כך שרופאים בשיבא מנהלים קליניקה פרטית בתוך שטח בית החולים בשעות הבוקר, בזמן שהם גם מקבלים שכר מהקופה הציבורית.

 

רוטשטיין דרש להסיר את התובענה בטענה כי הוא לא יכול לנהל את הדסה ולדרוש מהעובדים להישמע להוראות הרגולטור והסכם ההבראה עם המדינה כאשר הוא עצמו חשוד בהפרת הכללים של המדינה. מנגד, בנציבות שירות המדינה סירבו לוותר על התובענה שכן הדבר עשוי היה להוות תקדים בעייתי. שר הבריאות יעקב ליצמן ניסה בחודשיים האחרונים למצוא פתרון למבוי הסתום לכאורה הזה, בין השאר בעזרת משרד היועץ המשפטי לממשלה. על פי המסתמן כרגע, התובענה תנוהל במקביל לכהונתו.

 

נשיאת ארגון נשות הדסה, מרסי נתן, אמרה: "אני מודה לפרופ' פרץ על התגייסותה ותרומתה להדסה. בשנים האחרונות ידענו עליות ומורדות, ובמאמץ משותף עם כל הגורמים והמדינה נקטנו בשורה של צעדים לייצוב הדסה והצעדתה קדימה. הגעתו של מנכ"ל קבוע ביחד עם הצוות המצויין שכבר נמצא בבית החולים היא צעד חשוב בתהליך ההבראה עליו אנו עמלים".

 

ועד הרופאים בהדסה מסר:  "ציבור הרופאים והרופואת בהדסה מברך על הודעת הדירקטוריון ומאחל לפרופ' רוטשטיין הצלחה בתפקידו. אנו מקווים שעם כניסתו לתפקיד יושלם יישום הסכם ההבראה, ביחד נתגייס להשלמת שיקום הדסה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x