$
בארץ

נחשף בכלכליסט

בעקבות פרסום תמונה ב"כלכליסט": גלעד קשרי ממשל הגישה תלונה בכנסת נגד לובי 99

בתמונה נראים ראשי כיל מלווים בלוביסטית שלהם מטעם גלעד, כשהם יוצאים מחדרו של ח"כ באסטל גאטס חבר ועדת הכספים שדנה בהמלצות ועדת ששינסקי 2. בתלונה נכתב כי התמונה צולמה ע"י לוביסטית 99 לינור דויטש וזאת בניגוד להנחיות לצלם באזורים מוגדרים במשכן

רוני זינגר 08:3405.11.15

חברת הלובינג גלעד קשרי ממשל הגישה תלונה בכנסת נגד לובי 99, הלובי החברתי, בעקבות תמונה שפורסמה ב"כלכליסט" ובה נראים ראשי כיל מלווים בלוביסטית שלהם מטעם גלעד, כשהם יוצאים מחדרו של ח"כ באסטל גאטס (הרשימה המשותפת).

 

בתלונה נכתב כי התמונה צולמה ע"י לוביסטית 99 לינור דויטש וזאת בניגוד להנחיות לצלם באזורים מוגדרים במשכן.

 

התמונה פורסמה כאמור לפני כשבועיים בלעדית ב"כלכליסט", וחשיבותה בכך שהיא מראה באופן הפשוט את מכבש הלחצים האדיר שמפעילה כיל בימים אלה על חברי ועדת הכספים שדנים בהמלצות ועדת ששינסקי 2 להם היא מתנגדת.

 

לובי 99 הוא הלובי החברתי הראשון המבקש לייצג את אינטרס הציבור במספר נושאים חשובים והראשון שנבחר לפעולה הוא נושא המלצות ששינסקי 2.

  

מימין: דני חן מכיל והלוביסטים בכנסת מימין: דני חן מכיל והלוביסטים בכנסת צילום: לינור דויטש / לובי 99

 

אתמול פרסם יאיר פינק מראשי מיזם לובי 99 כי "בימים האחרונים הגיעו אלינו אזהרות מגורמים שונים באגפים במקצועיים בכנסת שעדיף שלא נדבר בוועדות ותראו שאתם לא עוברים על תקנון הכנסת… כיל וחברת הלובינג שלה גלעד המייצגת אותם נאמנה הגישו תלונות על פעילותה של לינור שלנו בכנסת במטרה להצר את צעדיה... חשוב לנו להבהיר מראש לכיל לחברות הלובינג הגדולות וגם לפקידי הכנסת השונים שאנחנו כאן במטרה להגן על האינטרס הציבורי ולעבוד עבור אלו שאין להם טייקון או לוביסט לצדם".

 

כאמור ברקע הדיונים על המלצות ששינסקי מפעילה כיל את כל שיבכולתה כדי להשפיע על מקבלי ההחלטות ועושה זאת בעקיר באמצעות חברת הלובינג גלעד והמנכ"לית יעל שילוני, שגם תועדה בתמונה שפורסמה ב"כלכליסט" כשהיא יוצא מאותו חדר חבר כנסת, יחד עם המשנה ליו"ר כיל דני חן וסמנכ"ל הרגולציה שלהם.

 

בתגובה מסרה כיל: "כיל לא הגישה תלונה נגד לובי 99 ולא ביקשה מאיש או גורם כלשהו לעשות זאת בשמה. מצער ומאכזב מאד שגוף שאמור לשרת את האינטרס הציבורי אינו מהסס לפגוע, להכפיש ולהעליל עלילות שווא, רק כדי לזכות בכותרת בעיתון ובפרסום אישי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x