$
בארץ

עכו נהריה, מעלות וכפר ורדים שובתות בעקבות השינויים בהטבות המס

השביתה כוללת את כל עובדי הרשויות המקומיות במוסדות החינוך ולא מתקיימת קבלת קהל. עפ"י המתווה שקידם יו"ר ועדת הכספים תקטן ההטבה של נהריה ומעלות תרשיחא ומטה אשר מ-11% ל-9%, ואילו עכו מ-11% ל-7%

עמרי מילמן 10:2701.11.15

עכו, נהריה, מעלות תרשיחא וכפר ורדים פתחו בשביתה בעקבות הכוונה להפחית את הטבות המס שהן מקבלות. השביתה כוללת את כל עובדי הרשויות המקומיות במוסדות החינוך כמו סייעות, מאבטחים, לא מתקיימת קבלת קהל. עם זאת החינוך המיוחד עובד כרגיל.

 

 

המחאה פרצה כעת על אף שראשי הרשויות הביעו בשבועות האחרונים תמיכה נמרצת במתווה החדש מתוך חשש שאי קידומו יביא לפגיעה גבוהה יותר בהטבות לאור פסיקת בג"ץ המחייבת את הממשלה לקבוע קריטריונים ברורים ולא מפלים. עד היום ההטבות ניתנו בעיקר דרך לחצים פוליטיים. רק לאחר שמפלגת הבית היהודי החלה להתנגד למתווה, רגע לפני אישורו, ודרשה כי יישובי יהודה ושומרון גם יזכו להטבות מס החלו ראשי הערים בפריפרייה לטעון כי מדובר בפגיעה חמורה, וכי הם לא יתפשרו על ההטבות הניתנות היום.

 

כפר ורדים כפר ורדים צילום: אלעד גרשגורן

 

על פי המתווה שקידם יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, אמורה לקטון ההטבה של נהריה ומעלות תרשיחא ומטה אשר מ-11% ל-9%, ואילו עכו מ-11% ל-7%.

 

הרשות היחידה שאמורה לצאת מרשימת מקבלי ההטבות היא כפר ורדים, אך גם לגביה נקבע כי תמשיך לקבל הטבה בשיעור של 11% למשך שנתיים במהלכם ימצאו דרך לתת לה הטבות בדרך אחרת.

 

עם זאת צריך לציין כי במקביל להפחתה הנמוכה בהטבות המס לישובים שמקבלים היום הטבות, מספר ישובי הפריפרייה ברשימת הזכאים יגדל מ-182 יישובים ל-403 ישובים. כמו כן היקף ההטבה הכולל צפוי לגדול מ-850 מיליון שקל ל-1.2 מיליארד שקל. זאת על אף שטרם נמצא כי קשר בין הטבות המס לבין חיזוק הפריפרייה.

 

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי, ממובילי מאבק הגליל המערבי: ״מביש לראות כיצד פוליטיקאים אשר רכבו על גלי אהדת תושבי הפריפריה וקיבלו אצלנו עשרות אלפי קולות, מפקירים אותנו ומשאירים אותנו בני ערובה בידיים של גפני. כחלון מרסק את כולנו ! ודרעי הופך אותנו לשקופים. בבחירות הבאות כולנו נהפוך אותם לשקופים״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x