$
בארץ

מצנח זהב? דרעי יקבל מאות מיליונים נוספים למשרד הנגב והגליל

שר הכלכלה, שצפוי לעזוב את תפקידו ולאפשר בכך את אישור מתווה הגז, יקבל גם תקנים נוספים למשרד הנגב והגליל המורחב שיישאר בידיו, וכן את האחריות לפרויקט התוכנית האסטרטגית לפיתוח הצפון

שאול אמסטרדמסקי ורוני זינגר 22:4528.10.15
שר הכלכלה אריה דרעי צפוי לעזוב את תפקידו ולאפשר לראש הממשלה לתפוס את מקומו ולאשר את עקיפת סמכויותיו של הממונה על ההגבלים העסקיים לטובת אישור מתווה הגז; בתמורה יקבל תוספת תקציבית למשרד הנגב והגליל המורחב שיישאר בידיו.

 

ככל הידוע, בטיוטת הצעת ההחלטה שצפויה לעלות בקרוב לאישור הממשלה, ייתכן אפילו ביום ראשון הקרוב, מדובר על תוספת של 300 מיליון שקל לטובת משרד הנגב והגליל.

 

בנוסף, דרעי יקבל תקנים נוספים למשרד, וכן את האחריות לפרויקט התוכנית האסטרטגית לפיתוח הצפון. מדובר בתוכנית בת חמש שנים בהיקף של 19 מיליארד שקל שהאחריות עליה נמצאת כעת במשרד הכלכלה. על פי הצעת ההחלטה המסתמנת, תוכנית זו תעבור יחד עם דרעי ממשרד הכלכלה למשרד לפיתוח הנגב והגליל.

 

מלבד זה, בשבועיים הקרובים, עם ההתקרבותו של תקציב המדינה לקו הסיום לקראת אישורו בקריאה שנייה ושלישית, דרעי צפוי להגביר את הלחץ על ראש הממשלה שיתמוך בדרישתו למתן פטור ממע"מ על תחבורה ציבורית, מים וחשמל. במשרד האוצר מתנגדים לחלוטין לדרישתו של דרעי, ולכן סביר להניח כי הוא יחפש את הכרעתו של ראש הממשלה בעניין, תוך איום שאחרת לא יתמוך בתקציב ויפרק את הקואליציה. 

 

בסביבתו של דרעי בחרו שלא להגיב לדברים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x