$
בארץ

צפו במתקפה של יש עתיד נגד סתיו שפיר: "מכרתם את החטיבה להתיישבות לבית היהודי כדי לקבל את קק"ל"

שלושה ח"כים של "יש עתיד" התייצבו הבוקר בוועדה למען שקיפות שהקימה שפיר ויצאו במתקפה נגדה. שפיר: "מדובר במפלגה שהעבירה למעלה מחצי מיליארד שקל בהעברות תקציביות לחטיבה להתיישבות ואח"כ דאגה גם להיאבק בניסיונות להחיל שקיפות על החטיבה"

רוני זינגר 11:5428.10.15
שלושה חברי הכנסת של "יש עתיד" התייצבו הבוקר בוועדה למען שקיפות שהקימה ח״כ סתיו שפיר שגם עומדת בראשה, ופרצו ב״זובור״ על שפיר בנוגע לשקיפות: "על מה הקמת את הוועדה? את משתמשת בכספי ציבור להקמת ועדה ואת עצמך חלק מדיל מכוער לחלוקת ג׳ובים בהסתדרות הציונית. המפלגה שלך מכרה את החטיבה להתיישבות לבית היהודי כדי לקבל את קק״ל", קראו חברי הכנסת יעל גרמן, עליזה לביא ומאיר כהן, שהפריעו לשפיר לפתוח את הישיבה. "תפרשי בפנינו את הדיל המכוער שבו הכנסתם למוסדות הציוניים פקידים שמרוויחים הרבה כסף, דיל פוליטי שאנחנו לא יודעים מהו. אנחנו מבקשים שתחשפי את ההסכמי הקואליציוניים".

 שפיר הופתעה מהמתקפה המשותפת והלא מתוכננת: "אתם עושים קרקס, אתם לא מכבדים אותי. אבל כל פעם שתצעקו אתן לכם לדבר. אני לא אוציא מהוועדה".

 

 


 

אלא שהסערה נמשכה כאשר ח״כ עליזה לביא המשיכה: "את יכולה להיות הבת שלי ובכל זאת למדתי ממך להתנהג ככה. את גוזלת את כספי הציבור בשביל ועדה לשקיפות ואת עצמך חלק מהדיל המכוער לג׳ובים״

 סתיו שפיר סתיו שפיר צילום: עומר מסינגר

 

 

בשלב הזה התפרץ ח״כ מנואל טרכטנברג, חברה למפלגה של שפיר: ״תתביישו! מה זו הפטרונות הזו? לקרוא לשפיר הבת שלי? אתם אימפוטנטים פוליטית ובאים ועושים לינץ׳ ליושבת הראש?״ קרא טרכטנברג. ״סוף סוף מישהו מבוגר״, השיבה לביא.

 

״חבל שלא הייתם עד כה חלק מהישיבות שאנחנו מנהלים. לא אתן לכם להמשיך להפריע״, אמרה שפיר וח״כ כהן השיב לה - ״את טובת לשרץ בידך. אני מקווה שגם את לא תגיעי לצעוק בוועדות אחרות״.

 

חברי יש עתיד התייחסו לדיל שסוכם רק לפני כשבוע במהלך חלוקת הג׳ובים במוסדות הלאומיים בין כלל המפלגות, כאשר ״העבודה״ התעקשה לקבל את ראשות קק״ל וויתרה בתמורה על עמידה בראש החטיבה להתיישבות - לטובת הבית היהודי. הפרוטוקולים של המשא ומתן הפוליטי שהתקיים סביב חלוקת המוסדות הלאומיים לא מתפרסמים ואינם ידועים לציבור.

 

ו"ר ועדת השקיפות ח"כ סתיו שפיר תקפה הבוקר את חברי יש עתיד בדיון שהתקיים בוועדה על הסכמים קואליציוניים בעקבות ההמלצה להעמיד לדין בפרשת ישראל ביתנו. שפיר אמרה: "בוקר טוב למפלגת יש עתיד שהחליטו להצטרף למאבק שלי לשקיפות ונגד שחיתות, ונזכרו סוף סוף שקיימת ועדה כזאת בכנסת. הצביעות של להקת המעודדות שיאיר לפיד שלח הבוקר לוועדת השקיפות חוצה כל גבול. מדובר במפלגה שהעבירה למעלה מחצי מיליארד שקל בהעברות תקציביות לחטיבה להתיישבות ואח"כ דאגה גם להיאבק בניסיונות של שרת המשפטים להחיל שקיפות על החטיבה בוועדת החוקה.

 

ואם לא די בכך, היא דאגה לרפד את התיאבון של מפלגת הבית יהודי בהזרמת 1.2 מיליארד להתנחלויות בתמורה לאישור חוק מע"מ אפס בוועדת הכספים. אני מצטערת שבמקום לתרום לדיון חשוב מאין כמותו על שיטת התקציב המאפשרת העברות כספים למטרות פוליטיות לא כשרות, החליטו חברי יש עתיד לעשות מהדיון קרקס". שפיר הוסיפה כי "אם המאבק שלהם למען השקיפות אמיתי, אני מציעה להם להתחיל לפקוד את הוועדה לעתים קרובות ולהיאבק יחד אתי בשיטת ההעברות התקציביות שיאיר לפיד שכלל במהלך כהונתו האחרונה" .

בטל שלח
    לכל התגובות
    x