$
בארץ

במשרד רה"מ כבר מנסחים החלטה להחלפת דרעי

אנשי המטה עובדים על הצעת ההחלטה שתרחיב את הסמכויות שיקבל אריה דרעי במשרד החדש כשר לענייני הפריפריה ומקווים להביאה לישיבת הממשלה הקרובה

רוני זינגר 07:0828.10.15

משרד ראש הממשלה בנימין נתניהו מנסח בימים אלו הצעת החלטה שמגדילה את סמכויות המשרד לפיתוח הנגב והגליל בראשות אריה דרעי, לקראת עזיבתו את משרד הכלכלה, כך נודע ל״כלכליסט״.

 

 

במשרד ראש הממשלה שואפים להעלות את ההצעה כבר ביום ראשון הקרוב. ככל הידוע נעשים ניסיונות לסכם עד לסוף השבוע את כלל נפח התיק הממשלתי כך שעד לישיבת הממשלה יוכל דרעי להודיע על פרישתו ממשרד הכלכלה. הסיבה הרשמית לפרישתו של דרעי היא סירובו לחתום על הסעיף שעוקף את הממונה על הגבלים עסקיים לאישור מתווה הגז.

 

התיק החדש יכלול סמכויות שונות שילקחו ממשרדי ממשלה שונים ונוגעות לפריפריה ולטיפול באוכלוסיות מוחלשות. עם זאת, נודע כי ההצעה מתייחסת לסמכויות המשרד בלבד ואינה מתייחסת לאריה דרעי כשר האמור.

 

אריה דרעי ובנימין נתניהו אריה דרעי ובנימין נתניהו צילום: אלכס קולומויסקי

 

כפי שפורסם בשבוע שעבר ב״כלכליסט״, נעשים ניסיונות להרכיב לדרעי תיק ממשלתי מורחב שיהיה קרוב לנושאים בהם הוא מעוניין לעסוק. דרעי הודיע לראש הממשלה כי הוא מוכן לעזוב את משרד הכלכלה תמורת תיק ראוי יותר ממתכונתו הנוכחית של המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

 

הרחבת תיק הנגב והגליל כבר סוכמה באופן עקרוני וכעת מתמקדים הדיונים בסמכויות השונות שיהיו תחת המשרד, הכסף שיועבר לצורך הטיפול בהם והתקנים הנוספים להם.

 

בסביבת דרעי עוד הביעו תקווה בימים האחרונים כי הפתרון לסוגיית מתווה הגז ימצא בכל זאת בתוך הכנסת. אנשי דרעי ואנשי לשכת ראש הממשלה קיוו למצוא ח״כ שיסכים לחצות את הקווים וייטה את הכף לרוב שיאשר את נטילת סמכויות משר הכלכלה בנוגע לקידום מתווה הגז.

 

ואולם נראה כי הסיכויים לכך קלושים וכי דרעי אכן יעזוב את משרד הכלכלה בקרוב מאוד. ככל הידוע, שר הכלכלה החדש יהיה נתניהו שיוודא בעצמו על חתימת עקיפת החלטתו של הממונה על ההגבלים העסקיים לשעבר ובכך יאפשר את קידום מתווה הגז שכבר אושר בכנסת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x