$
בארץ

ביה"ד לעבודה לעובדי חברת החשמל: חזרו לעבודה מלאה

הנהלת החברה פנתה לביה"ד לעבודה משום "שעובדי החברה אינם פועלים במתכונת חירום כמקובל באירועים כאלה בהנחיית ארגון העובדים". היום בחצות יתקיים דיון בביה"ד. ועד עובדי החברה: "העובדים קורסים תחת העומס"

ליאור גוטמן 20:2025.10.15

נשיא בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, השופט אלכס קוגן, הורה לעובדי חברת החשמל לחזור לעבודה באופן מלא על פי הנחיית הממונים, זאת עד לדיון שנקבע להיום בחצות.

 

הנהלת חברת החשמל פנתה לפני שעה קלה לבית הדין לעבודה לאחר שהתרשמה כי "עובדי החברה אינם פועלים במתכונת חירום כמקובל באירועים כאלה בהנחיית ארגון העובדים". החברה ביקשה מבית הדין להורות לעובדים לפעול במתכונת חירום ולא לנהל מאבקים על גבם של עשרות אלפי לקוחות.

 

מנכ"ל חברת החשמל עופר בלוך מנכ"ל חברת החשמל עופר בלוך צילום: אלירן אביטל, אלעד גרשגורן

 

בתגובה לדברים מסר ועד עובדי חברת החשמל כי "העובדים פרוסים בשעות אלה בכל האתרים ברחבי הארץ וקורסים תחת העומס שנובע כתוצאה מניהול כושל של הנהלת החברה והזנחה פושעת של מדינת ישראל בכל הקשור למשק החשמל במשך 15 שנה. מדינת ישראל היא האחראית למצב תשתיות החשמל כיום בישראל. שנים של חניקת תעריפי החשמל הובילו לקיצוצים בתקציב שהביאו לאי השקעה בתשתיות החלוקה וההולכה ולפיטורי עובדים. פניית הנהלת החברה לבית המשפט נועדה על מנת לכסות את עצמה מהקטסטרופה שיצרה תוך ניסיון להפיל את המצב על העובדים".

 

הרוחות העזות, הגשמים, סופת ברקים וקריסת עצים ברחבי הארץ גרמו לקריעת כבלי חשמל ולהפסקות חשמל נרחבות, לסירוגין. נכון לעכשיו, עיקר הפגיעות ברשת נרשמת ברעננה, נתניה, יישובי השרון, רחובות, פתח-תקווה, חדרה ועפולה.

 

צוותי החברה עושים כל שניתן על מנת לתקן את המפגעים במתקני החשמל. "מדובר באירוע נרחב הכולל ריבוי פגיעות בכל רחבי הארץ, במיוחד בשרון ובמרכז.

 

חברת החשמל מבקשת מהציבור להסיר חפצים שעלולים לעוף ולפגוע ברשתות החשמל, לדווח על מפגעים ולא להתקרב לחוטים קרועים. מדובר בסכנת חיים של ממש" אומרים שם ומעריכים ש"הצפי לתיקון התקלות הינו מספר שעות, יתכן שזמן התיקון יתארך אף לשעות הקטנות של הלילה או שעות הבוקר המוקדמות גם בשל קשיי נגישות – פקקי תנועה, הצפות וקריסת עצים"

 

בתוך כל נמל חיפה חזר לפעול כרגיל ולאחר שבשעות הבוקר העבודה הופסקה בשל רוחות עזות.

 

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן ככל יכנס בימים הקרובים את ועדת הכלכלה לדיון בנושא תפקוד חברת החשמל בזמן מזג האוויר הקשה שפקד את ישראל היום, כזה שהותיר אלפי משפחות מנותקות מחשמל למשך שעות רבות. "לא יתכן שבשל מאבקים בין העובדים לבין ההנהלה, יסבלו אלפי משפחות. מדובר בלא פחות משערוריה!. אני ער לקיצוצים ולעומס על עובדי החברה, אך יחד עם זאת, כנראה שוועדת הכלכלה צריכה לפקח באופן הדוק הרבה יותר על מנת לוודא שחברת החשמל תספק את שירותים לקראת החורף הקרב ובא - אנחנו נפקח, נבקר ונדאג שזכויות הצרכנים לא ייפגעו", אמר כבל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x