$
בארץ

בשל ירידת תעריפי החשמל: מחירי המים צפויים לרדת ב-3% בתחילת 2016

ההוזלה צפויה לקבל את אישור מועצת רשות המים. הסיבה - תעריף החשמל ירד בחודש שעבר ב-6.2% ומכיוון שמתקני ההתפלה הם צרכני חשמל כבדים, הירידה בעלויות התפעול מתגלגלת גם לכיסם של האזרחים

ליאור גוטמן 14:2223.10.15

מועצת רשות המים צפויה להכריז בישיבתה הקרובה על הפחתה של כ-3% בתעריפי המים. כך על פי הודעת הרשות מהיום (שישי). ההפחתה צפויה להרנס לתוקפה בתחילת ינואר 2016 ולאחר אישור מועצת הרשות.

 

כפי שפורסם החודש בכלכליסט, המהלך היה מחויב המציאות וזאת כיוון שתעריף החשמל ירד בספטמבר האחרון בכ-6.2%. מאחר ומתקני ההתפלה הם צרכנים כבדים של חשמל, הוזלת עלויות התפעול שלהם אמורה להתגלגל בסופו של יום גם לכיסם של האזרחים.

 

מתקן התפלה בחדרה מתקן התפלה בחדרה צילום: חברת מור דגן

 

ברשות המים מציינים שההוזלה הצפויה נובעת גם מהתייעלות בתאגידי המים ולמרות צריכת מים גבוהה יחסית. לפי נתוני רשות המים, התעריף הנוכחי, שנקבע ביולי 2015, הוא 7.96 שקל למ"ק למכסת הצריכה הראשונה (עד 7 מ"ק לאדם) ו־12.82 שקל למ"ק למכסת צריכה גדולה ממנה

 

במידה וההוזלה בתעריפי המים תאושר, החסכון המצטבר עבור אזרחי ישראל יגיע לכ-20% בתקופה של כשנתיים. כזכור, במהלך 2014 הוזלו תעריפי החשמל בכ-5.5% ואילו בינואר 2015 נרשמה ירידה נוספת של כ-10%.

 

"אני מברך על ההפחתה במחירי המים. משק המים בישראל צריך להמשיך ולהתייעל, כדי לספק לציבור הרחב מים איכותיים במחירים סבירים בסביבה המדברית למחצה של המזרח התיכון", אמר שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, ד"ר יובל שטייניץ. מנהל רשות המים ויו"ר המועצה, אלכסנדר קושניר, הוסיף שהוא משוכנע שגם בשנה הבאה תקודם התייעלות נוספות של כל הגורמים במשק המים כדי להביא להקטנה נוספת של התעריף לצרכן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x