שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נציגי המחנה הציוני נעדרו מהצבעה על החלת שקיפות על החטיבה להתיישבות

אף שח"כים ממפלגת האופוזיציה מרבים להאשים את החטיבה בהתנהלות לא תקינה, נעדרו אתמול נציגיה מההצבעה על הצעה לחייב אותה להתנהל בשקיפות. נציגי כולנו, שהרימו את דגל השקיפות בקמפיין הבחירות, השתתפו והצביעו נגד

רוני זינגר 20:5422.10.15

מפלגת המחנה הציוני נמנעה אתמול בהצבעה להחלת שקיפות על החטיבה להתיישבות, שהתקיימה בקונגרס הציוני, כך נודע ל״כלכליסט״. אתמול בבוקר התקיימו כמה הצבעות במסגרת הקונגרס הציוני העולמי המתקיים אחת לארבע שנים בבנייני האומה בירושלים. בקונגרס משתתפים צירים מכלל סיעות הכנסת וכן צירים מזרמים דתיים בעולם היהודי, מישראל ומהעולם.  

במסגרת הדיונים העלתה מרצ העולמית הצעה להחלת שקיפות על החטיבה להתיישבות. מאחר שהחטיבה להתיישבות מסונפת להסתדרות הציונית, יכול הקונגרס הציוני של ההסתדרות להחליט להחיל שקיפות על החטיבה. לפיכך הגישה מרצ את ההצעה, והיא עלתה להצבעה אתמול.

 

ישוב בשומרון ישוב בשומרון צילום: עטא עוויסאת

 

ההצעה נפלה לאחר שנציגי הליכוד, ישראל ביתנו וכולנו התנגדו להחלת השקיפות. עמדתן של מפלגות הליכוד וישראל ביתנו בנושא ידועה, ואולם כולנו התחייבה במצע הבחירות שלה לשקיפות ובקרה, והצבעתה עומדת בסתירה מוחלטת להבטחותיה. המפתיעה ביותר היתה העובדה שנציגי מפלגת המחנה הציוני כלל לא השתתפו בדיון ובכך הביאו להכרעה ולהפלת ההצעה.

 

למחנה הציוני שלוש צירות שהיו אמורות להשתתף בדיון. בשנים האחרונות מובילים דווקא חברי כנסת מהמחנה הציוני, ובראשם סתיו שפיר, בלהט את המאבק להחלת שקיפות בחטיבה להתיישבות, וטוענים כנגד התנהלותה הבלתי תקינה, חוסר הבקרה ואי־הידיעה על ההתנהלות הכספית שלה. אתמול התברר כאמור שלצד הדיבורים, לא פועלים במחנה הציוני בכדי לשנות את המצב.

 

מהמחנה הציוני נמסר בתגובה: ״אנחנו תומכים בפיקוח ושקיפות של החטיבה להתיישבות והבהרנו זאת מעל כל במה. היעדרות הצירים מההצבעה תיבדק״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x