שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ליצמן: תרופות מצילות חיים גם לעניים בלי ביטוח בריאות משלים

שר הבריאות חשף בוועדת הכספים כי הוא מגבש הבנות עם קופות החולים שלפיהן כל מבוטח מתחת לקו העוני יקבל מימון לתרופות מצילות חיים - גם ללא ביטוח משלים

רוני זינגר 10:4320.10.15

שר הבריאות יעקב ליצמן חשף הבוקר בוועדת הכספים כי הוא מגבש הבנות עם קופות החולים לפיהן כל מבוטח מתחת לקו העוני ושאין לו ביטוח בריאות משלים, יזכה למימון תרופות מצילות חיים מקופות החולים. ליצמן אמר כי הגיע להבנות בעניין מול קופות החולים.

יעקב ליצמן יעקב ליצמן צילום: אוהד צויגנברג

 

ככל הידוע מדובר על כ- 10% מכלל האוכולוסיה הנמצאת מתחת לקו העוני ושאינה מבוטחת בביטוח משלים. מדובר בפועל בעיקר באוכלוסיה חרדית וערבית שעונה לשתי ההגדרות.

 

עם זאת ליצמן לא הסביר עד כה מאיפה יילקח התקציב לנושא.

 

הבוקר הגיע ליצמן ביחד עם מנכ״ל משרדו משה בר סימן-טוב להציג את תקציב משרד הבריאות לשנה הבאה.

 

כיום אין תרופות מצילות חיים הניתנות במסגרת השב״ן. חלק קטן מהתרופות מצילות החיים כן נמצאות בסל התרופות. ואולם מרביתן המכריע של התרופות מצילות החיים לא ניתנות בכלל. על רקע הוויכוח להחזרת התרופות הללו, החליט ליצמן להשיב חלק מהן לשב״ן אך כדי לא להבדיל בעניין זה בין מי שיש לו ומי שאין לו כסף, הוחלט כי מי שמטעמים סוציאליים לא יכול לדאוג לעצמו לשב״ן, יוכל לקבל אותן בחינם מקופות החולים.

 

רשימת התרופות מצילות החיים צפויה להתפרסם במהלך השנה, לאחר שמשרד הבריאות יגיע להבנות עם משרד האוצר. השר ליצמן אמר שזהו יעד עליון ושהדבר יקרה ב 2016.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x