בארץ

בלעדי לכלכליסט

עובד חברת החשמל יצא לפנסיה רק כדי לשוב כיועץ בתשלום כפול

מנהל היחידה שמפקחת על ניתוב אספקת החשמל פרש באוגוסט, ומונה לו מחליף. למרות זאת, גייסה אותו החברה מחדש כיועץ חיצוני למנכ"ל, במקום להמשיך את העסקתו כמו שעשתה בשנתיים האחרונות. כך, נוסף על הפנסיה, יקבל שכר על תפקיד דומה

ליאור גוטמן 06:5118.10.15

דירקטוריון חברת החשמל אישר בחמישי האחרון את העסקתו של דב סטרולוביץ כיועץ חיצוני מיוחד לדירקטוריון ולמנכ"ל החדש עופר בלוך.

 

סטרולוביץ ניהל את היחידה לניהול המערכת, שמפקחת על ניתוב אספקת החשמל לכלל מדינת ישראל, והיה אמור לצאת לגמלאות לפני כשנתיים. ואולם, חברת החשמל קיבלה מרשות החברות הממשלתיות אישור חריג להעסקתו, והוא המשיך בתפקיד עד שפג ההיתר באוגוסט. עתה, במקביל לפרישתו מהחברה ולפנסיה שיקבל, החליטה החברה להעסיקו כיועץ חיצוני, אף שמונה לו כבר מחליף, גיל דותן, שאותו הכשיר בשנים האחרונות.

 

ואם לא די בכך, חברת החשמל יכולה לבקש אישור מיוחד להמשיך ולהעסיק את סטרולוביץ במקום להוציא אותו לגמלאות, אבל לטענתה אישור כזה לא הגיע. סטרולוביץ ימשיך לשרת את החברה, ועלות הייעוץ השנתית שלו עשויה לנוע בין כמה אלפי שקלים לכמה עשרות אלפי שקלים לשנת עבודה.

סטרולוביץ עבד בחברת החשמל עשרות שנים והוא אחד היחידים שהחזיקו במשרת מנהל היחידה לניהול המערכת. יחידה זו אמורה לצאת מחברת החשמל ולהפוך ליחידה עצמאית, אך עד היום המהלך נתקע, ווועד העובדים מסרב להעביר למדינה נתונים על עלות תפעולה.

 

עופר בלוך עופר בלוך צילום: מיכאל קרמר

האישור החריג למינויו של סטרולוביץ אינו היחיד. במסגרת הישיבה בחמישי האחרון הוחלט לאשר גם בונוס מיוחד לסמנכ"ל הרגולציה אורן הלמן, על פועלו ב־2012. ההערכות הן שהנהלת החברה אישרה להלמן 1–3 משכורות בונוס על תרומתו לחברה במשבר הגז המצרי. הסברה היא כי כל הבכירים שהיו אז בחברה זכו לקבל בונוס כלשהו, אך הבונוס של הלמן התעכב, והדיון בו התמסמס בכל פעם מחדש, אם בכוונה ואם לאו.

 

מחברת החשמל נמסר בתגובה כי "סטרולוביץ סיים את העסקתו באוגוסט. במועד זה, לאחר הסמכה, נכנס לתפקידו מנהל המערכת גיל דותן. סטרולוביץ בעל שם, ידע וניסיון הנדרשים לחברה כחלק מהשינויים בסביבה העסקית, ותרומתו אינה מוטלת בספק. החברה תשכור את שירותיו כיועץ מומחה בנושאים אסטרטגיים. דב לא יעסוק בתחום עיסוקו הקודם, קרי ניהול המערכת. ההתקשרות הינה על פי שעה ולפי הצורך. אפשרות חוזה אישי במקום הסכם ייעוץ נבדקה ונמצאה בלתי ישימה".

 

אשר לבונוס של הלמן מסרה החברה כי היא "השלימה את חובתה כלפי אחד המנהלים כפי שנקבע בחוזה ההעסקה האישי. החברה דחתה את הדיון בעניינו מסוף 2012". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x