משפט

פרסום ראשון

חשד: מנהל בחברת בנייה זומן לחקירה על עבירות מס וניסה להימלט מהארץ

שמו של המנהל ממרכז הארץ שנתפס לפנות בוקר בנתב"ג נאסר לפרסום. הוא חשוד יחד עם אחרים בעבירות מע"מ והלבנת הון בגין הפצה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ-17 מיליון שקל. בית המשפט האריך את מעצרו עד יום ראשון

תומר גנון 20:1515.10.15
מנהל של חברה לעבודת בנייה ממרכז הארץ נעצר לפנות בוקר (ה') בנתב"ג בחשד למעורבות בביצוע עבירות מע"מ והלבנת הון בהיקף של 17 מיליון שקל. המנהל, ששמו אסור לפרסום, זומן לחקירה במשרדי פקיד שומה חקירות חיפה והצפון, אולם ניסה לצאת מישראל ונעצר. שופטת בית משפט השלום בחיפה, יעל אבירם, האריכה את מעצרו עד יום ראשון תוך שהיא מציינת כי "החשוד זומן לחקירה ובמקום להגיע לרשות החוקרת נתפס בנתב"ג".

 

החקירה הגלויה נפתחה שלשום עם מעצרו של מעורב נוסף בפרשה, תושב חיפה. הרשות צפויה לחקור בימים הקרובים מספר חשודים נוספים. על פי החשד, המנהל שנעצר וחשודים נוספים היו מעורבים בהוצאת חשבוניות פיקטיביות בסכום של כ-8.5 מיליון שקלים כולל מע"מ. כן היו מעורבים בקיזוז חשבוניות מס ללא אסמכתאות בסכום של כ-8.5 מיליון שקל כולל מע"מ. חוקרי הרשות ערכו היום חיפוש בביתו של המנהל שנתפס בנתב"ג והחרימו מסמכים שונים.

 

"החשוד אמר לי שמסר גרסה מלאה לגבי הצורך האישי-נפשי שלו לנסוע לחו"ל", אמר היום בדיון סנגורו של המנהל שנעצר, עו"ד יאיר נדשי. "ההסבר הוא הגיוני, סביר. הוא מסר אף שהוא לא ביקש בנסיעתו להימלט מחקירתו או מהארץ. זאת מאחר ומרכז חייו בארץ. חמשת ילדיו בארץ, העסק אותו מנהל בארץ. הוא כפר בכל החשדות המיוחסים לו באשר לעבירות על פי חוק מע"מ וחוק איסור הלבנת הון. מדובר באדם שכיום בוודאי הוצא נגדו צו איסור יציאה מן הארץ ועל כן, אין מקום להארכת מעצר יותר מיממה אחת".

 

השופטת אבירם דחתה את הבקשה. "קיים חשד סביר שהחשוד מעורב בביצוען של לפחות חלק מבין העבירות המיוחסות לו. קיימת עילת מעצר הנובעת, בין היתר, מן החשש ששחרורו של החשוד עלול לגרום לשיבוש הליכי חקירה. זאת מאחר וחשודים נוספים טרם נעצרו. בנוסף קיים חשש להימלטות מדין. החשוד זומן לחקירה ובמקום להגיע לרשות החוקרת נתפס בנתב"ג".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x