$
בארץ

בראשית 2016 יבוטל מס המעסיקים על עובדים זרים בחקלאות

שרי האוצר והחקלאות הנחו את הדרג המקצועי במשרדיהם לגבש מתווה מוסכם עם התאחדות חקלאי ישראל בתוך 3 שבועות, בהמשך לפניית יו"ר ועדת הכספים

עמרי מילמן והדס גליקו 19:1407.10.15

שר האוצר משה כחלון ושר החקלאות אורי אריאל הכריעו: יבוטל מס המעסיקים על עובדים זרים בענפי החקלאות ויוגדלו הניכויים המותרים למעסיקי עובדים במאות שקלים. ביטול מס המעסיקים ייכנס לתוקף בראשית 2016. 

 השרים הנחו את הדרג המקצועי במשרדיהם לגבש מתווה מוסכם עם התאחדות חקלאי ישראל בתוך שלושה שבועות, וזאת בהמשך לפניית יו"ר ועדת הכספים, משה גפני. 

 

הפגנת חקלאים השנה הפגנת חקלאים השנה צילום: תנועת המושבים

 

בנוסף, כפי שהתחייב לפני כחודש, ובהמשך לדיונים עם שרת המשפטים איילת שקד, החליט שר האוצר על הגדלת הניכויים שיותרו למעסיקי עובדים לכ-530 שקל. מדובר על תוספת של כ-300  שקל מעבר לניכויים המוכרים כיום. משמעות המהלך היא חיסכון של כ-16,000 שקל בשנה לחקלאי בממוצע וכ-100 מיליון שקל בשנה לכלל החקלאים במשק.

 

ביטול המס יקטין את הכנסות המדינה ב-100 מיליון שקל

 

שוויו של מס המעסיקים הוא כ-10% מהמשכורת של כל עובד. ביטולו יחד עם הגדלת הניכויים לעובד צפוי להקטין את הכנסות המדינה ב-100 מיליון שקל. יחד עם סוגיית הניכויים בגין ההוצאות של החקלאים על העובדים הזרים, שתגדל מ-230 לכ-530 שקל בכדי להתאים להוצאות בפועל צפוייה לגדול ההכנסה הפנויה של החקלאים בעשרות אלפי שקלים.

 

בנוסף לדיונים בנושא מיסוי העובדים הזרים הצוות שמינו השרים יגבש תכנית כוללת לטיפול בשוק המזון הטרי וביניהם: הורדת פערי התיווך, שינוי וייעול התמיכה הממשלתית בחקלאות תוך הפחתת המחיר לצרכן, פיתוח החקלאות ושימור ההתיישבות בישראל.

 

שר החקלאות דרש אף הוא את ביטול מס המעסיקים. בחודש האחרון אסר השר על הצוותים של משרד החקלאות להשתתף בדיונים בין החקלאים לאוצר עד שתתקבל ההחלטה באוצר בנוגע למס המעסיקים. בשיחה עם האוצר היום הודיע השר כי הוא יחזור להיות שותף ויקדם את שאר הנושאים מול החקלאים.

 

יו״ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור: ״אני שמח ומודה לשר האוצר שהבין את החשיבות של הגזירה שהיתה מושתת על החקלאים, בא לקראתנו וביטל אותה. אנו נמשיך לנהל מו״מ עם משרד האוצר והחקלאות עד שנשיב לחקלאים את פרנסתם בכבוד והחקלאות תמשיך להתקיים במדינה״.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x