$
בארץ

הג'וב החדש של יוג'ין קנדל: ראש עמותה לחיזוק ישראל כאומת הסטארט-אפ

יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה לשעבר נענה ליוזמה של חברו המיליארדר האמריקאי פול זינגר ויעמוד בראש עמותת סטארט אפ ניישן סנטרל שמטרתה חיזוק תעשיית ההייטק הישראלית אל מול תנועת החרם

בלומברג 10:4106.10.15

יוג'ין קנדל, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה לשעבר, נענה ליוזמה של חברו המיליארדר האמריקאי פול זינגר והוא יעמוד בראש עמותה בשם סטארט אפ ניישן סנטרל (Start-Up Nation Central) שמטרתה קידום תעשיית ההיי טק הישראלית, משיכת משקיעים בינלאומיים ומלחמה בתנועת החרם הפלסטינית, כך מדווחת סוכנות בלומברג. זינגר, שמנהל את קרן הגידור אליוט מנג'מנט (Elliott Managemen), הזרים עד כה 20 מיליון דולר להקמת הפרויקט.

 

המיזם שנחשף לראשונה בכלכליסט נולד בעקבות הספר מ-2009, "אומת הסטארט אפ", על תעשיית הטכנולוגיה של ישראל. הספר זכה להצלחה ותורגם ל-30 שפות. לדבריו של דן סנור, אחד ממחברי הספר שעובד ביחד עם זינגר, המטרה של העמותה היא לחזק את הכלכלה הישראלית ולגרום לאנשים לתקשר איתה מעבר לפריזמה של הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

 

המיליארדר פול זינגר. לתקשר עם ישראל מעבר לפריזמה של הסכסוך המיליארדר פול זינגר. לתקשר עם ישראל מעבר לפריזמה של הסכסוך

 

 

העמותה פתחה לאחרונה משרדים חדשים בתל אביב שיתפרשו על פני שלוש קומות באותה מגדל בו שוכן המטה הישראלי של פייסבוק. זינגר ציין כי הקבוצה שואפת להפוך לכתובת העיקרית לממשלות ולחברות המעוניינות להעמיק את הקשרים שלהן עם תעשיית הטכנולוגיה הישראלית.

 

קנדל צפוי להכנס לתפקיד מנכ"ל העמותה בהמשך השנה. בראיון לבלומברג הוא אמר כי יתבסס על ניסיונו בהנחיית האסטרטגיה הכלכלית ארוכת הטווח בתפקידו במשרד ראש הממשלה. "אנחנו רוצים לעזור לקדם פרויקטים שבהם לחברה אחת או למשרד ממשלתי אחד אין בהכרח את הגודל או החזון הנחוצים כדי להגשים אותם", הוא אומר.

 

קנדל. תפקיד חדש קנדל. תפקיד חדש צילום: טלי מאייר

 

 

מכיוון שלמרבית חברות הטכנולוגיה הגדולות כבר יש נוכחות בישראל, בעמותה מקווים למשוך דווקא חברות בינוניות, וכן חברות שאינן מתמקדות בחדשנות ומחפשות אחר פתרונות טכנולוגיים למוצרים שלהם.

 

עם זאת, יוסי ביילין מפקפק ביכולת של העמותה להסיט את תשומת הלב מהסכסוך. "גם הערבים מעריצים את ההישגים של ישראל", הוא אומר לבלומברג. "אך זה לא אומר שהם שוכחים מהכיבוש".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x