$
בארץ

האלוף במיל' גדי שמני מונה לראש מטה היבשה בתעשייה האווירית

שמני שימש בעבר כמפקד פיקוד מרכז ופרש מצה"ל בשנת 2012; חטיבת היבשה של התעשייה האווירית מרכזת פעילות במאות מיליוני דולרים בשנה בתחום הרובוטיקה, החימוש ומערכות לאיסוף מידע

הדס גליקו 18:4101.10.15

האלוף במילואים גדי שמני מונה לראש מטה היבשה בתעשייה האווירית. שמני השתחרר בשנת 2012 מצה"ל לאחר שורה של תפקידים בכירים ביניהם מפקד פיקוד מרכז ונספח צה"ל בוושינגטון. מטה היבשה של התעשייה האווירית מרכז את פיתוחי החברה בתחום הרובוטיקה היבשתית, החימושים מדוייקים, מערכות האיסוף הטקטיות לאחיזת מרחב והגנת הכוח ועוד. שמני יחליף את האלוף במיל' אייל בן ראובן לאחר שהתמנה בבחירות האחרונות לחבר כנסת מטעם המחנה הציוני.

 

מטה היבשה של התעשייה האווירית הוא גוף צעיר יחסית של התעשייה האווירית שהוקם בשנים האחרונות. המטה מרכז פיתוחים רב חטיבתיים של החברה בתחום היבשה. מכירות מטה היבשה הן בהיקף של מאות מיליוני דולרים בשנה ונמצאות במגמת צמיחה. על פי הערכות החברה יעמוד היקף הפעילות על כ-20% מכלל פעילות החברה תוך 5 שנים. לקוחותיה הם מערכת הביטחון בארץ ולקוחות מהעולם.

 

האלוף במיל' גדי שמני, ראש מטה היבשה החדש בתעשייה האווירית האלוף במיל' גדי שמני, ראש מטה היבשה החדש בתעשייה האווירית צילום: דובר צה"ל

 

מנכ"ל החברה יוסי וייס אמר ל"כלכליסט" כי הוא שמח על הצטרפותו של האלוף במיל' שמני לתעשייה האווירית בתפקיד ראש מטה היבשה. "אנו רואים בתחום מטה היבשה שדה פעילות משמעותי עבור החברה בו באים לידי ביטוי היכולת הטכנולוגית שלנו והניסיון במתן מענה לצרכים בשה הקרב. מינויו של שמני יהווה חיזוק משמעותי לפעילות התחום הנמצא בצמיחה מתמדת ואני מאחל לו הצלחה בתפקידו החדש", אמר וייס.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x