$
בארץ

"אחרי החגים" עוד מעט כאן: אופטימיות זהירה לסיכויים לאשר את המתווה בכנסת

בסביבת דרעי וגם בלשכת רה"מ ממשיכים להביע אופטימיות באשר לסיכוי להעביר את המהלך בכנסת - שעל פי ההערכות חלוקה לגבי המתווה

רוני זינגר 08:4229.09.15

מתווה הגז יאושר לבסוף בכנסת, כך מעריכים הגורמים המעורבים בנושא. נראה שאחרי החגים יחדש ראש הממשלה בנימין נתניהו את המאמץ להשגת רוב בכנסת לאישור המתווה, גם בתמיכת שר הכלכלה אריה דרעי, ויביא סוף לסאגה המתמשכת.

 

לפני כשבועיים כבר אישרה הכנסת את המתווה ברוב של 59 ח"כים לעומת 51, אולם היה מדובר בהצבעה דקלרטיבית ללא תוקף מעשי. מאז הנושא לא קודם, גם בשל החגים וגם כי לא נמצא עד כה רעיון יצירתי שיצליח לעקוף את דרעי - שמצדו שב ואומר בנחרצות כי לא יחתום על הסעיף שמאפשר לעקוף את רשות ההגבלים ולאשר את המתווה כי "הנושא גדול מכדי שאני אהיה זה שיחתום עליו". דרעי השתתף בשבועיים הללו בחילופי דברים עם שר האנרגיה יובל שטייניץ שביקר אותו על סירובו. שטייניץ הטיח לעברו בין היתר "בגללך הגז תקוע באדמה, אתה מכשיל אותי". דרעי השיב: "לא עשית כלום בעניין הגז בחמש השנים האחרונות כשהיית שר".

 

אריה דרעי אריה דרעי צילום: אוהד צויגנברג

 

עם זאת, גם בסביבת דרעי וגם בלשכת רה"מ ממשיכים להביע אופטימיות באשר לסיכוי להעביר את המהלך בכנסת - שעל פי ההערכות חלוקה לגבי המתווה. זו למעשה האופציה הריאלית היחידה, וכל שדרוש הוא ח"כ אחד שיערוק צד או שלא יגיע להצבעה. לפני כשבועיים דווח על כסף שהובטח לחברי הכנסת הערבים אם אחד מהם יתמוך בהצעה, ובהמשך עלו השערות שאולי מי מהשרים שמסרבים להשתתף בהצבעה בשל ניגוד עניינים ישנה דעתו ויצביע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x