$
בארץ

ארדן התקפל: הירש פורש מהמרוץ למפכ"ל

לאחר התעקשות ממושכת, הודיע השר לביטחון פנים כי הסיר את מועמדות גל הירש: "הוא אדם ערכי וישר, אבל בנסיבות אלה הודעתי לו שיהיה עליי לבחור במועמד אחר. נתניהו: הירש הוא האיש הנכון. תהליך המינויים אצלנו ראוי לבדיקה מחודשת

עומרי אפרים ואלי סניור, ynet 21:0023.09.15
גל הירש יוצא מהמרוץ למפכ"לות: לאחר התעקשות ארוכה, החליט השר לביטחון הפנים גלעד ארדן להסיר את מועמדותו של גל הירש, מועמדו לתפקיד. ארדן הודיע הערב (יום ד') להירש כי "לצערי הרב", עקב התמשכות הליך הבדיקה ואי קביעת מועד לסיומו, הוא הסיר את מועמדותו לתפקיד המפכ"ל.

  ראש הממשלה בנימין נתניהו הוסיף בהודעתו כי לפני חודש, עת נבחר הירש כמועמד, "הבעתי את שביעות רצוני מן המינוי ואת הערכתי הגדולה למועמד - איש רב זכויות בעשייה לביטחון המדינה. הירש הוא האיש הנכון לתפקיד המפכ"ל - כך אז חשבתי וכך אני חושב גם היום. אלא שתהליך המינויים אצלנו הוא קשה, מתמשך, פוגעני וללא ספק ראוי לבחינה מחודשת".

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן. "הירש הוא אדם טוב, ערכי, ישר ומוכשר" השר לביטחון פנים גלעד ארדן. "הירש הוא אדם טוב, ערכי, ישר ומוכשר" צילום: עמית שאבי

  

"לפני כחודש הודעתי שגל הירש הוא המיועד לתפקיד המפכ"ל", כתב ארדן בהודעתו הרשמית, בה מסר על הסרת המועמדות של הירש. "גל הוא אדם טוב, ערכי, ישר ומוכשר. הוא ביטחוניסט עם קבלות לאורך שנים רבות. מאז ההודעה, עובר גל לצערי מסע של השמצות והכפשות, רצח אופי ועלילות. הציבור מרגיש את זה ומביע תמיכה רבה בגל ובמועמדותו. הליך הבדיקה המתקיים בעניינו של גל נמשך כבר זמן רב. חוות הדעת עוד לא הוגשה לוועדת טירקל והשלמת ההליך לא נראית באופק.

  

"אני מבקש להבהיר לציבור שהפרטים המוגדרים בתקשורת כ'עננה' הקשורים לפעילותו העסקית של גל לפני שנים, הוצגו לי על ידי אנשי משרד המשפטים - הירש אינו חשוד בדבר ואיש לא התלונן כנגדו. הוא אדם נקי ולא דבק בו רבב. לצערי, במדינת ישראל בדיקת מועמדים איננה מוגבלת בזמן ובימים האחרונים הובהר לי שהתהליך עוד יימשך זמן לא ידוע של שבועות לכל הפחות.

  

"בנסיבות אלה ומתוך אחריות למשטרת ישראל, הודעתי לגל בצער רב שיהיה עליי לבחור במועמד אחר אף שראיתי בו כמועמד המתאים ביותר. אני מצטער צער רב על הנזק שנגרם לגל ולמשפחתו. אני מצדיע לגל על נכונותו של אדם חזק ואמיץ לעזוב את החיים הנוחים בחוץ ולהסכים להתייצב למשימה. אני מאמין שעלינו לבדוק את עצמנו היטב כיצד קורה שאדם ערכי וראוי אינו מתמנה לתפקיד אליו ייעדה אותו ממשלת ישראל".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x