$
בארץ

ממשיכים לגדר: האוצר ביצע עסקאות גידור נוספות בהיקף של 130 מיליון דולר

לאחר שבשבועות האחרונים בוצעו עסקאות גידור בהיקף של כ-400 מיליון דולר ממשיך האוצר במאמציו להחלשת השקל; מתחילת השנה ביצע האוצר עסקאות גידור ביותר ב-1.3 מיליארד דולר

אמנון אטד 20:0417.09.15
אגף החשב הכללי באוצר בראשות מיכל עבאדי-בויאנג'ו ממשיך לבצע עסקות גידור על שער החליפין של השקל. היום (ה') ביצעה יחידת ניהול החוב באגף החשב הכללי באוצר שתי עסקאות גידור דולר-שקל נוספות בסכום של 130 מיליון דולר, וזאת בהמשך לכמה עסקאות גידור בהיקף כולל של קרוב ל- 400 מיליון דולר שבוצעו על ידה בשבועות האחרונים. מתחילת השנה ביצע כבר האוצר עסקאות גידור בהיקף של יותר מ-1.3 מיליארד דולר, ובכלל זה עסקות גידור יורו-שקל בהיקף של 100 מיליון יורו.

 

המטרה העיקרית של עסקאות הגידור על השקל היא להמיר חלק מחובות המדינה הנקובים במטבע חוץ, במקרה זה ביורו ובדולר, בחובות הנקובים בשקלים. בדרך זו מקטין האוצר את החשיפה של הממשלה לשינויים עתידיים בשער החליפין של השקל, וזאת במטרה לצמצם את החשיפה של תיק החוב הממשלתי לשינויים אפשריים בשער החליפין של השקל.

 

אולם יחד עם זאת, עסקות הגידור מסייעות גם לבנק ישראל במאבקו רב השנים להחליש את השקל מול המטבעות החשובים בעולם. זאת בשל העובדה שעסקות הגידור הן למעשה שווה ערך לרכישת מטבע חוץ, כאשר מי שרוכש בפועל את המט"ח הוא לא משרד האוצר אלא הגוף שמולו מתבצעות אותן עסקות גידור.

 

האוצר ממשיך במסע רכישת הדולרים האוצר ממשיך במסע רכישת הדולרים צילום: סי די בנק

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x