$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

התוכנית החדשה של נתניהו: הקמת קמפוס ענק ללימודי סייבר בדימונה

על פי התוכנית שנדונה היום במשרד רה"מ, הקמפוס יפעל תחת אוניברסיטת בן גוריון וילמדו בו תואר ראשון באווירונאוטיקה וחלל ותואר שני בלימודי סייבר. בשלב ראשון יכלול הקמפוס 1,000 סטודנטים ויושקעו בו למעלה מ-400 מיליון שקל

רוני זינגר 20:5216.09.15

משרד ראש הממשלה מקדם הקמת מכללה ללימודי סייבר בדימונה, כך נודע ל״כלכליסט״. בעבר דובר על הרעיון ואולם היום נועד צוות חשיבה לפגישה בעניין שהתקיימה במשרד ראש הממשלה. בישיבה השתתפו מנכ״ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר, אנשי מטה הסייבר במשרד וכן ראש העיר דימונה בני ביטון וסגן נשיא אוניברסיטת בן גוריון פרופ׳ דן בלומברג שדנו בקידום המהלך.

 

ראש העיר דימונה בני ביטון אמר היום ל״כלכליסט״ כי משרד ראש הממשלה מתכוון לקדם השקעה של כ-120 מיליון שקלים בהקמת המבנה ובהמשך יוזרמו עוד כ-300 מיליון שקלים לתחזוקת הקמפוס. מדובר על הקמת קמפוס ללימודי סייבר, כאשר ההצעה מדברת על לימודי אווירונאוטיקה וחלל לתואר ראשון ולימודי סייבר לתואר שני במסגרת מגוון קורסים ובשיתוף פעולה עם מערכות הביטחון שפועלות בדרום הארץ.

 

 

שלט ליד העיר שלט ליד העיר צילום: תומי הרפז

 

על פי התכנון המקורי, ילמדו במקום כ-1000 סטודנטים וכאמור המקום יופעל על ידי אוניברסיטת בן גוריון. ואולם, יש לציין כי הנושא נמצא בעבודת מטה ראשונית ונראה כי לפי שעה כלל לא ברור האם אוניבריסטת בן גוריון מעוניינת בהקמת מכללה מטעמה בדימונה, או הקמת שלוחה. על פי הידוע גורמים באוניברסיטה הביעו תהייה בשאלה האם פיצול האוניברסיטה בין הרשויות הוא מהלך נכון והאם כתוצאה מכך לא ייפגעו המשאבים המוקצים למרכז האקדמי שיושב כיום בבאר שבע. אחת השאלות הנידונות היא האם תוקם מכללה שתפעל כאוטונומיה נפרדת או כאמור, זרוע שתהווה שלוחה של האוניבריסטה הדרומית.

 

ראש העיר ביטון אמר היום כי קיבל הבטחה מראש הממשלה בנימין נתניהו להקמת הקמפוס הייחודי בעירו ״ראש הממשלה התחייב למרכז סייבר בדימונה והדבר אכן יקרה. עד סוף השנה תהיה אבן פינה והדחפורים יפעלו. כל היתר - דיור, תעסוקה, עליי. אני אדאג לזה. מדובר במהלך מחולל צמיחה אמיתי״.

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר אתמול כי הנושא נמצא בעבודת מטה. יש לציין כי כבר לפני כשנתיים הודיע קודמו של ביטון בתפקיד על הקמת קמפוס לימודי, בתמיכתו של אביגדור ליברמן, ואולם המהלך לא קודם מאז.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x