שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מזכירי ועדות הערר של ביטוח לאומי יעבדו פחות ויקבלו שכר מלא

ל-50 מזכירי ועדות באזור הצפון הובטח ששכרם לא ייפגע, אף שאת תפעול הוועדות תבצע החברה הפרטית מנפאוור קאר. מדובר בעלות של כ־10,000 שקל לשנה לכל עובד

מיקי פלד 08:2817.09.15

שר הרווחה חיים כץ ארגן צ'ופר לעובדי ביטוח לאומי: בתמורה להבטחה כי לא יפריעו להפרטה של ועדות הערר של המוסד, קיבלו 50 מזכירי ועדות באזור הצפון הבטחה כי שכרם לא ייפגע, אף שאת תפעול הוועדות תבצע החברה הפרטית מנפאוור קאר. מדובר בעלות של כ־10,000 שקל לשנה לכל עובד.

 

עד עתה סירבו העובדים לאפשר את תפעול הוועדות מחוץ לביטוח לאומי בשל החשש מפגיעה בשכר המזכירים. לדברי ירון צרפתי, יו"ר ועד עובדי הסניפים בביטוח לאומי, העובדים יעזרו לחברה הפרטית, אולם ברור כי כמות העבודה שלהם תקטן במידה ניכרת. כץ הוא שהביא לסיכום עם ועד עובדי הסניפים, ומלשכתו נמסר כי התוכנית תחל לפעול באזור הצפון בינואר 2016, במתכונת ניסיונית לשנתיים.

 

ועדות הערר של הביטוח הלאומי משמשות לערעורים על החלטות הוועדות הרפואיות של המוסד. לדוגמה, במקרים שבהם נשללת בקשה לקצבת נכות או שגובה הקצבה שנקבע אינו גבוה מספיק לדעת התובע. אל ועדות הערר מוגשות בכל שנה יותר מ־100 אלף בקשות, ובמקרים רבים החלטת הוועדה הרפואית משתנה בגלל החלטת ועדת הערר. למרות זאת,
בביטוח לאומי מעוניינים זה זמן רב להוציאן מתחום המוסד כדי להגדיל את אמון הציבור בהן.

 

שלא כמו השר הקודם מאיר כהן, כץ אפשר הפרטה ישירה של הוועדות. כהן אמר בזמנו כי למכרז יוכלו לגשת רק גופים ציבוריים, כמו בית חולים ממשלתי. הסיבות לכך היו בין השאר מניעת הפרטה של תחום כה רגיש וחיוב אזרחים שרוצים להגיש ערר לחשוף את מצבם הרפואי לפני חברה פרטית.

 

אין זה מיקור החוץ היחיד של ביטוח לאומי. המוסד מפעיל מרכזים בשם יד מכוונת בחיפה ובבאר שבע, שבהם קיבלו חברות פרטיות זיכיונות להפעלת עמדות להכנת פונים לוועדות רפואיות. מרכזים נוספים ייפתחו ברחבי הארץ בעתיד. בניגוד למקרה של ועדות הערר, כאן התובע אינו מחויב לחשוף את מצבו הרפואי אלא אם הוא בוחר להשתמש בשירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x