$
בארץ

לקראת החג: מחירו של הלחם המפוקח יופחת ב-3%

מחירו של לחם אחיד לבן יעמוד מעתה על 6.29 שקל במקום 6.49. כמו כן הופחתו מחיריהם של לחם אחיד כהה וחלה. שרי הכלכלה והאוצר חתמו הבוקר על צו בנושא, בעקבות ירידה מתמשכת במחירי החיטה בעולם

שירות כלכליסט 14:5909.09.15
לקראת החג, שרי הכלכלה והאוצר אריה דרעי ומשה כחלון חתמו הבוקר (ד') על צו להפחתת מחיר הלחם המפוקח ב-3.02%. מחירו של לחם אחיד כהה יעמוד עתה על 7.08 שקל במקום 7.30 שקל, מחיר לחם אחיד לבן יעמוד על 6.29 שקל במקום 6.49 ומחיר חלה יעמוד על 5.15 שקל במקום 5.31 שקל.

 

זאת בשל המלצה של ועדת המחירים המשותפת למשרד הכלכלה והאוצר, בעקבות ירידה מתמשכת במחירי החיטה בעולם. ההפחתה האחרונה התבצעה בחודש יוני האחרון - בשיעור של 4.8% - גם היא עקב ירידה במחירי התשומות. לפי ההודעה שפורסמה, עם סיום הליך החתימה על הצווים, יפורסם מחיר הלחם המפוקח החדש והמחייב.

 

 

שר הכלכלה, אריה דרעי, אמר היום כי "הורדת מחירי הלחם המפוקח, ערב ראש השנה לקראת חגי תשרי, תאפשר למשפחות רבות בישראל, בעיקר למשפחות נזקקות וקשות יום, לשלם פחות על מצרך יסוד - הנצרך בכל בית".

 

שר האוצר, משה כחלון, אמר כי "כשמחירי התשומות בעולם יורדים, חשוב וצריך לעדכן בהתאם את מחירי הלחם. ועדת הפיקוח במשרד האוצר עוקבת באופן תדיר אחר מחירי התשומות וכך מתאפשר לנו להקל על הצרכנים ולהוזיל את עלויות הלחם כמוצר בסיסי לבית, וכשזה קורה בערב ראש השנה זה אפילו משמח יותר כסימן לשנה חדשה של הקלה ביוקר המחיה".

 

ההוזלה בלחם מצטרפת להוזלה נוספת שנרשמה השבוע, לאחר שמליאת רשות החשמל החליטה להוריד את תעריף החשמל בשיעור ממוצע של כ-6.8%, כאשר תעריף החשמל לצרכנים פרטיים יירד בשיעור של כ-6.2%. המחיר החדש למשקי בית יעמוד על כ-53 אגורות לקילוואט שעה (כולל מע"מ). העדכון ייכנס לתוקף בערב ראש השנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x