שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

דרעי: "תוך זמן קצר נמצא רוב להעברת הסמכויות לאישור מתווה הגז לממשלה"

לדברי שר הכלכלה, הוא תמך היום בכנסת במתווה הגז משום שהפרויקט תקוע כבר 6 שנים ויש לקדמו. הדגיש שהוא דבק בעמדתו שהממשלה היא שצריכה לקבל את הסמכויות שעוקפות את הממונה על ההגבלים ולא הוא

הדס גליקו וליאור גוטמן 18:4807.09.15

"לאחר שהחברות קיבלו את כל שבעת התנאים שהצגתי במכתב לראש הממשלה בנושא מתווה הגז, והם אכן קיבלו את כל שבעת התנאים, הצבעתי בקבינט, בממשלה וגם היום בכנסת, אני וכל חברי סיעתי, בעד מתווה הגז. זה מה שהיה אפשר להשיג, צריך לזכור ש-6 שנים לא נעשה שום דבר לצערי הרב, אז במעט זמן ובעובדות שניתנו, אני חושב שהוצאנו את המקסימום שבאפשרותנו ולכן הצבענו בעד מתווה הגז", כך אומר הערב (ב') שר הכלכל אריה דרעי.

 

 

 

הדברים נאמרו בסיור במפעל "שניב" באופקים, שהוא אחד המפעלים הראשונים בדרום שחוברו לרשת החלוקה של גז טבעי.

 

מליאת הכנסת אישרה היום את הודעת הממשלה על מתווה הגז - 59 ח"כים תמכו במתווה לעומת 51 ח"כים שהתנגדו לו. סיעת ישראל ביתנו (למעט חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס) תמכה במתווה וכך גם סיעת כולנו (לרבות ח"כ רחל עזריה שהצביעה בעד, בהתאם להחלטת הסיעה). עם זאת, ההצבעה החשובה יותר, שהיתה אמורה לאשר את העברת סמכויותיו של שר הכלכלה אריה דרעי לממשלה הרחבה במטרה לעקוף את הממונה על ההגבלים העסקיים ולאשר את מתווה הגז - הצבעה זו נדחתה משום שראש הממשלה בנימין נתניהו לא הצליח להשיג את הרוב הדרוש לכך.

 

למרות ההצבעה שלו היום היום בכנסת, דרעי מדגיש שהוא לא ייקח את ההחלטה על עקיפת הממונה על ההגבלים לבדו. "אמרתי כבר מתחילת הדרך, מעולם לא הפעילו את סעיף 52. נכון שהמחוקק נתן לי את הסמכות, אבל לא חשבתי וגם היום אני לא חושב, שמן הראוי ששר אחד יקח את זה על עצמו. זה דבר תקדימי ולכן ביקשתי שהממשלה תיקח על עצמה את הסמכות, שכל הממשלה תחליט ביחד.

 

"היום העברנו את מתווה הגז ואני מאמין שבעוד זמן קצר נמצא גם רוב בכנסת כדי לקחת את הסמכויות האלו, היום זה לא התאפשר, אבל אני מאמין שבזמן הקרוב זה יקרה. אני חוזר ואומר, כי כדי לעקוף את הממונה ראוי ונכון שהממשלה תיקח את הסכמות, שהממשלה במליאתה תעשה את זה ולא שר אחד", סיכם שר הכלכלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x