שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עוד לא דיווחתם? רשות המסים האריכה את נוהל "גילוי מרצון"

תוקפו של הנוהל המאפשר לבעלי הון לא מדווח לפנות לרשות המסים באופן אנונימי בשלב הראשון מבלי להסתבך בהליך פלילי היה אמור להסתיים היום, אך לאור הצלחת ההליך, במסגרתו התגלו 10.3 מיליארד שקל, הוחלט להאריכו

עמרי מילמן 15:0006.09.15

רשות המסים ומשרד המשפטים החליטו היום (א') על הארכת נוהל גילוי מרצון המאפשר גילוי אנונימי בדיווח המס לבעלי חשבונות שאמורים לשלם בסופו של דבר מעל 50 אלף שקל וכן הליך מזורז לחשבונות של עד 2 מיליון שקל.

 

במסגרת הנוהל הוגשו עד כה 3,290 בקשות לגילוי מרצון, מהן 1,967 במסלול אנונימי, 827 במסלול מקוצר ו-496 במסלול הרגיל. כמו כן, נחשף במסגרת הנוהל הון של 10.3 מיליארד שקלים, שנכנס למערכת הדיווח השוטפת ברשות המסים.

 

הגילוי האנונימי מאפשר למי שמעוניין להסדיר את במסלול זה ניתן להגיש בשלב הראשוני בקשות ללא ציון פרטי האדם על מנת לברר את חבות המס הנובעת מהבקשה. 

 

 צילום: טל שחר

 

כאשר מתבררת חבות המס הצפויה יידרש הפונה לציין את שמו של הנישום ופרטיו המלאים. המהלך, כאמור, זכה להצלחה גדולה מכיוון שהצליח לבטל את החשש של בעלי חשבונות זרים מהאינטרקציה עם רשות המסים.

 

המסלול המקוצר מאפשר לבעלי חשבונות בהיקף נמוך מ-2 מיליון, שהיקף תשלום המס שלהם אינו עולה על חצי מיליון שקל להגיש את הבקשה במסלול המקוצר בצירוף דו"חות המס המתקנים הרלוונטיים. לאחר אישור הבקשה מנפיקה הרשות שובר תשלום. ההצלחה במהלך הנוכחי נובעת במידה רבה מהמגמה העולמית, שמגבירה את השקיפות והעברת המידע בין גופים שונים ובין מדינות שונות.

 

הנוהל, לא מיטיב למעשה עם בעלי החשבונות הזרים, לטענתם של עורכי דין ורואי חשבון רבים, דווקא מקשה וכי רשות המסים דווקא גובה יותר ממס ממה שהיא אמורה.

 

טרם נקבע מתי ייפסק הנוהל, שאמור היה להסתיים היום. נקודה נוספת שצריכים ברשות המסים ומשרד המשפטים להכריע לגביה היא האם לאפשר גם לבעלי חשבונות קטנים יותר לקיים את הנוהל האנונימי.

 

עו"ד קובי גולדמן ממשרד גולדמן ושות', המתמחה במיסוי, ומטפל בעשרות גילויים מרצון בהיקף של מאות מיליוני יורו, בירך את החלטתה של רשות המסים: "מאחר שנוצר לחץ על הבנקים, בעיקר בשוויץ, היה קשה מאד לאחרונה לקבל מסמכים מהבנק לצורך הגילוי מרצון, דבר שעיכב את התהליך של הגשת הבקשות והקשה 'לקבל תור'. הארכת המועד מאפשרת לכל מי שהיסס עד עכשיו להגיש עכשיו באורכה האחרונה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x