שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מנכ"ל סודהסטרים: תנועת החרם אנטישמית, ההשפעה שלה שולית בלבד

דניאל בירנבאום הזהיר כי העברת המפעלים לנגב תפגע בעובדים הפלסטינים המועסקים בהם. עם זאת הוא הכחיש כי המעבר הוא בשל לחצי תנועת החרם BDS

שירות כלכליסט 11:2603.09.15

מנכ"ל סודהסטרים דניאל בירנבאום האשים את מבקריה של החברה באנטישמיות ובפגיעה באינטרסים של העובדים הפלסטינים שעליהם הם מתיימרים להגן. זאת לקראת סגירת את שערי המפעל במישור אדומים והעברתו לנגב בעוד שבועיים. כך לפי עיתון ה"גארדיאן".

 

סודהסטרים, המוכרת מכונות ביתיים להכנת משקאות מוגזים, עומדת זמן רב בלב מחאות בין לאומיות. בשנה שעברה הודיעה החברה כי תסגור את המפעל בגדה המערבית ותלתה את הגורם בשיקולים כלכליים. אולם ארגון החרם, ביטול ההשקעות והסנקציות הבין לאומי (BDS) טוען כי ההחלטה נבעה מהלחצים של הארגון והקהילה הבין לאומית.

דניאל בירנבאום אמר כי תנועת החרם השפיעה באופן "שולי" בלבד על פעילות החברה. הוא האשים את ארגון BDS בהפצת שקרים ואמר שהעובדים הפלסטינים קיבלו שכר והטבות טובות מכל מה שהם יכולים למצוא בגדה המערבית. "זוהי תעמולה, זוהי פוליטיקה, זוהי שנאה, זהו אנטישמיות. זה הכול דברים רעים שמהם אנו לא רוצים להיות חלק", אמר.

 

מפעל סודהסטרים במישור אדומים מפעל סודהסטרים במישור אדומים צילום: אלכס קולומויסקי

 

מפעל סודהסטרים ממוקם במישור אדומים, אותו מכנה ה"גארדיאן" בלתי חוקי. סודהסטרים אומרת כי העסיקה כ-600 עובדים פלסטינים וביקשה להעבירם למפעל החדש. אולם בירנבאום אומר כי הרשויות בישראל העניקו אישורי עבודה ל-130 עובדים בלבד, בשל שיקולים ביטחוניים. נראה כי רבים מעובדי המפעל הפלסטיניים עומדים לאבד את עבודתם.

 

עלי ג'פאר, מנהל משמרת העובד מזה שנתיים בסודהסטרים, המתגורר בכפר בשטחים אמר: "כל אלו שרוצים לסגור את המפעל טועים. הם לא לוקחים בחשבון את המשפחות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x