שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הכנסת אישרה: יעקב ליצמן שר הבריאות

שרי הממשלה פרצו במחיאות כפיים ובצעקות "היסטוריה" לאחר שליצמן הושבע לשר והקריא את הצהרת האמונים לפיו הוא "נשבע למדינת ישראל ולחוקיה"

אורי תובל 14:1402.09.15
שרי הממשלה פרצו במחיאות כפיים ובצעקות "היסטוריה" לאחר שיעקב ליצמן הושבע כשר והקריא את הצהרת האמונים לפיו הוא "נשבע למדינת ישראל ולחוקיה". ברוב של 83 ח"כים מול עשרה מתנגדים ממרצ ומהמפלגות הערביות אישרה הכנסת את מינויו של יעקב ליצמן לשר נוסף בממשלה, שר הבריאות.

 

ליצמן הושבע לשר לאחר שבג"ץ קיבל את עתירת יש עתיד כי אינו יכול להיות סגן שר במעמד שר. בשבוע שעבר אישרה מועצת גדולי התורה כי לראשונה מאז הממשלה הראשונה שיהדות התורה תמנה שר בממשלה למרות הימנעותה ההיסטורית.

 

יעקב ליצמן יעקב ליצמן צילום: נמרוד גליקמן

 

הכנסת גם אישרה את מינויו של השר אופיר אקוניס לשר המדע הטכנולוגיה והחלל במקומו של השר דני דנון שמונה לשגריר באו"ם. 55 ח"כים אישרו את הודעת הממשלה לעומת 35 שהתנגדו.

 

מוקדם יותר ח"כ שרן השכל הושבעה כחברת כנסת מטעם הליכוד במקומו של דנון. השכל, בת 31 אמרה כי שובצה במקום ה-31 בפריימריז לרשימת הליכוד לכנסת, ונכנסה לכנסת בעקבות מינויו של ח"כ דני דנון לשגריר ישראל באו"ם.

 

ח"כ השכל אמרה לאחר הצהרת האמונים: "החודשים האחרונים העלו שוב את הקרעים בחברה הישראלית והמאבק על דמותה של המדינה הפך אלים ומתלהם. בימים כאלה הציבור נושא עינויו אל נבחריו כאן בבית הזה. זו היא אחריות גדולה המונחת על כתפיי החל מהיום. הרוב המכריע של אזרחי ישראל שואף לאחדות, עלינו לחזק את הכוחות האלה. זו השליחות שאני נושאת איתי כנציגת הדור אליו אני שייכת. אני פונה לחברי הכנסת הוותיקים ומבקשת שיעזרו לנו הדור הצעיר לאחות את הקרעים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x