$
בארץ

חמישה חודשים הספיקו לו: שרון גל פורש מהכנסת וחוזר לערוץ 20

חבר הכנסת מישראל ביתנו הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים: "אני חש שדווקא כעיתונאי אוכל להביא את יכולותיי לידי ביטוי בצורה טובה יותר"

אורי תובל 12:2202.09.15
חבר הכנסת שרון גל מסיעת ישראל ביתנו הודיע היום (ד') במפתיע ליו"ר הכנסת על התפטרותו מהכנסת. גל חוזר לערוץ 20 שבו הנחה לפני כניסתו לכנסת תוכנית אקטואליה יומית בשם "בשבע". מערוץ 20 נמסר כי הוא צפוי להנחות תוכנית כלכלית שהעבודה עליה מתבצעת בימים אלה ותעלה בערוץ אחרי החגים.

 

"כמי שהיה עיתונאי בעל אג'נדה ניתנה לי לפני הבחירות האחרונות הזדמנות לנסות ולקדם אותה מתוך הכנסת כחלק מסיעת ישראל ביתנו", מסר גל. "שמחתי על ההזדמנות וניצלתי אותה בצורה המיטבית בעת כהונתי. יחד עם זאת, אני חש שבמצב הנוכחי, כח"כ מן השורה בסיעת אופוזיציה, דווקא כעיתונאי אוכל להביא את יכולותיי לידי ביטוי בצורה טובה יותר ומשהגעתי למסקנה הזו החלטתי לעשות את הצעד כבר עכשיו".

 

שרון גל שרון גל צילום: כרמית חסין

 

גל הודה ליו"ר מפלגתו אביגדור ליברמן ואמר כי "אמשיך לתרום ולקדם את הדברים שאני מאמין שהם לטובת מדינת ישראל גם מחוץ לכנסת". לפי רשימת המפלגה את גל אמור להחליף מנכ"ל משרד הקליטה לשעבר עודד פורר.

 

מוקדם יותר הודיע גם חבר הכנסת שי פירון מסיעת יש עתיד כי הוא עוזב את החיים הפוליטיים ועובר לנהל את מערכת החינוך בעיר שדרות. פירון הודה לחברי סיעתו וליו"ר יאיר לפיד ואמר: "אני מכיר בחשיבותה של הכנסת, אך ביתי במערכת החינוך".

 

בתגובה להודעתו של גל מסר ליברמן, כי אני מצטער על החלטתו של שרון גל לפרוש מהכנסת אך מכבד את העובדה שגל פועל לפי צו מצפונו ומתוך כוונה להביא את יכולותיו לידי ביטוי בצורה המירבית ובדרך הטובה ביותר שהוא סבור שהוא יכול לתרום למדינת ישראל. גל השתלב בישראל ביתנו בצורה טובה ותרם למפלגה ואני מודה לו על כך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x