$
בארץ

הממשלה אישרה: ליצמן שר הבריאות

המינוי ייכנס לתוקף לאחר אישורו בכנסת ביום רביעי. כמו כן, אישרה הממשלה את מינויו של אופיר אקוניס לשר המדע במקומו של דני דנון שמונה לשגריר באו"ם

אורי תובל 13:1931.08.15

לאחר שבג"ץ קבע שסגן שר אינו יכול להיות במעמד שר, ומועצת גדולי התורה הסכימה בשבוע שעבר שראש יהדות התורה וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן אכן ימונה לשר, גם הממשלה אישרה זאת הבוקר (ב'). המינוי ייכנס לתוקף לאחר אישורו במליאת הכנסת ביום רביעי.

יעקב ליצמן יעקב ליצמן צילום: אוהד צויגנברג

 

בהסכמת ראשי השותפות הקואליציוניות - שר האוצר משה כחלון, שר החינוך נפתלי בנט ושר הכלכלה אריה דרעי - נקבע שליצמן יהיה שר נוסף בממשלה, ולא יבוא על מכסת השרים של הליכוד. כזכור, לפי ההסכמים הקואליציוניים הליכוד קיבל שר נוסף בממשלה על חשבון מקומה של יהדות התורה שבאופן היסטורי לא מינתה שרים. במקום זאת, קיבלה הסיעה החרדית תפקידים נוספים בכנסת. אולם עתה יישאר הליכוד עם 12 שרים ומספר השרים בממשלה יעלה ל-21.

 

אחד המקומות של הליכוד עדיין ממתין לאיוש, לאחר שביום חמישי הופסקה כהונתו של השר דני דנון שמונה לשגריר באו"ם. היום אישרה הממשלה את מינויו של השר אופיר אקוניס לשר המדע, הטכנולוגיה והחלל במקומו של דנון. "בכוונתי לקדם את החשבנות הטכנולוגית ותעשיית ההייטק, ואפעל לעידוד והרחבת היוזמות הטכנולוגיות בקרב קהלים חדשים, מתוך אמונה שחדשנות ויזמות תורמות לצמצום פערים חברתיים", אמר אקוניס. כאמור, מדובר בשינוי בתוך הממשלה ולא בהרחבתה כאשר אקוניס ימשיך להיות אחראי לחוק רשות השידור ולחוק הרשות השנייה, כפי שהיה עד כה.

 

כעת ממתינים בליכוד למינויו של שר נוסף מהמפלגה. לפי ההערכות המועמדים הם יו"ר הקואליציה וועדת חוץ וביטחון צחי הנגבי, והשר לשעבר בני בגין שכבר כיהן בממשלה אך נאלץ להתפטר כדי לפנות מקום לשר לביטחון פנים גלעד ארדן שהצטרף לממשלה שבועיים לאחר הקמתה. כזכור, עבור בגין לא הסכימו השותפות הקואליציוניות להרחיב את הממשלה. נתניהו נמצא בדילמה: הוא הבטיח להנגבי שיתחלף עם אקוניס שנה לאחר השבעת הממשלה. כעת נראה שאין טעם ברוטציה כזאת, אולם אם נתניהו יצרף את הנגבי לממשלה לצד אקוניס - הוא יישאר ללא פרלמנטר ותיק שיוכל לשמש כיו"ר הקואליציה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x