$
בארץ

מכה לארדן: כהונתו של בנצי סאו תוארך עד אמצע אוקטובר

הבדיקה במשרד המשפטים בעניינו של תת-אלוף גל הירש לתפקיד המפכ"ל מתמשכת וגוררת החלטה נוספת בסאגת מינוי המפכ"ל: השר גלעד ארדן סיכם עם היועץ המשפטי לממשלה כי כהונתו של ממלא מקום המפכ"ל תוארך ב-45 ימים בכפוף לאישור הממשלה. גם כהונתו נציב השב"ס תוארך בפרק זמן דומה

ynet 20:3630.08.15
כהונתו של ממלא מקום המפכ"ל ניצב בנצי סאו, שהייתה אמורה להסתיים ב-1 בספטמבר, תוארך ב-45 ימים, זאת לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין אישר זאת לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן. הארכת הכהונה כפופה לאישור הממשלה ונועדה לאפשר לצוות הבדיקה במשרד המשפטים לקדם את הליך הבדיקה בנושא מינויו של תא"ל (במיל') גל הירש לתפקיד המפכ"ל. 

 אם הליך הבדיקה יסתיים לפני תום פרק הזמן של 45 הימים, ובכפוף לכך שלא תימצא מניעה משפטית ובכפוף לאישור ועדת טירקל, יובא מינויו של הירש לאישור הממשלה. כמו כן, סיכם השר לביטחון הפנים עם היועץ המשפטי לממשלה על הארכת כהונת נציב שירות בתי הסוהר רב-גונדר אהרון פרנקו ב-45 ימים.  

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן. מינוי חגיגי זה לא יהיה השר לביטחון פנים גלעד ארדן. מינוי חגיגי זה לא יהיה צילום: נמרוד גליקמן

  

בכירים במשטרה אמרו מוקדם יותר היוםכי התמשכות המצב הקיים שבו אין מפכ"ל קבוע למשטרה תגרום נזק לתהליכים ארוכי הטווח במשטרה. קצין במטה הארצי אמר כי "תיגרם פגיעה בתוכניות עבודה ובתהליכים האסטרטגיים שהמשטרה צריכה לעבור. המינויים והשיבוצים יידחו לפחות חצי שנה, יש משבצות שלא מאוישות וזה יוצר פקק כשאנשים יושבים על הגדר ותהליכים לא מקודמים".

 

קצין בכיר הוסיף כי "יש החלטות משמעותיות שסאו כממלא מקום לא יכול לקבל - הקמות יחידות, הגדלת מצבת הכוחות או שינויים פרסונליים. אין פגיעה בתפקוד היום-יומי והמבצעי אבל המשטרה כולה בהמתנה". הוא הוסיף כי מדובר ב"נזק משמעותי למשטרה ולתפקודה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x