$
בארץ

גולן טלקום: החברה עומדת למכירה

ההודעה של גולן טלקום באה עקב המלכוד הרגולטורי שבו נמצאת החברה לאחר שפירקה כמעט את כל האנטנות שהקימה. במקביל, הסכם שיתוף הרשתות של גולן עם סלקום לא אושר עדיין ע"י משרד התקשורת שמבקש להכניס בו שינויים מהותיים במסגרתם תגדל ההשקעה

אופיר דור 15:3926.08.15

הודעה דרמטית של גולן טלקום. החברה מודיעה היום (ד') כי בעלי המניות שלה העניקו מנדט לבנק השקעות לבחון הצעות למכירה של גולן טלקום או מיזוג אפשרי שלה. עד היום הכחיש מיכאל גולן, הבעלים המרכזי, כי החברה עומדת למכירה.

 

 

בחודשים האחרונים פנו נציגי בנק רוטשילד לחברות התקשורת בשוק בהצעה לרכוש את גולן טלקום, וכעת בגולן טלקום מאשרים כי זו הכוונה.

 

מגולן טלקום נמסר כי "בעלי המניות של גולן טלקום קיבלו גילויי עניין לקונסולידטציה פוטנציאלית והעניקו מנדט לבנק השקעות להעריך ולבחון אפשרויות שיכולות להוביל למכירה, רכישה, מיזוג ושמירה על גולן טלקום עצמאית".

 

מיכאל גולן, בעלי גולן טלקום מיכאל גולן, בעלי גולן טלקום צילום: אוראל כהן

 

ההודעה של גולן טלקום היא לאור המלכוד הרגולטורי שבו נמצאת החברה לאחר שפירקה כמעט את כל האנטנות שהקימה. במקביל הסכם שיתוף הרשתות של גולן עם סלקום לא אושר עדיין על ידי משרד התקשורת שמבקש להכניס בו שינויים מהותיים במסגרתם תגדל ההשקעה.

 

אם ההסכם לא יאושר עד סוף השנה, גולן תאבד את הרישיון שלה לאחר שהיא חייבת להגיע לפריסה של 40% מהרשת תוך שנתיים. ההודעה של גולן עשויה בהחלט להיות גם ניסיון ללחוץ על משרד התקשורת לאשר את ההסכם כדי למנוע יציאה של גולן מהשוק.

 

מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר אינו מתנגד ליציאה של שחקן אחד מהשוק ולתפיסתו ארבעה שחקני סלולר עדיין יוצאים תחרות משוכללת ולכן משרד התקשורת עשוי לאשר הסכם למיזוג בין גולן טלקום לאחד השחקנים האחרים בענף. אולם עד היום התנגדה רשות ההגבלים העסקיים למיזוג בין שחקנים והקטנת מספר החברות בשוק.

 

קשה לראות שחקן חדש נכנס לשוק הסלולר ורוכש את גולן טלקום, לפחות לא במצב השוק הנוכחי, כאשר מועמד יחיד שעשוי לעשות זאת הוא חזי בצלאל, בעלי 018 אקספון, שכבר מתכנן להיכנס לשוק הסלולר זמן רב ואף רכש תדרים במכרז האחרון.

 

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה, כי "שוק הסלולר הוא שוק מסחרי חופשי וכל חברה רשאית לפעול בו כרצונה. המשרד יגבש עמדה בנוגע לגולן אם וכאשר תוגש בקשה קונקרטית. כל עוד לא הוגשה בקשה למשרד לשינוי במעמדה של גולן טלקום החברה מחוייבת להמשיך ולעמוד בתנאי הרשיון שקיבלה וההתחייבויות עליהן חתמה במכרז לקבלת התדרים.

המשרד יעמוד על כך שכל הסכם שיתוף רשתות יהיה על פי הכללים שקבע המשרד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x