$
בארץ

האוצר מחליש את השקל - ביצע עסקאות גידור בהיקף 300 מיליון דולר

מתחילת השנה ביצע כבר האוצר עסקאות גידור בהיקף של יותר ממיליארד דולר, מתוכן גידור יורו-שקל בהיקף של 100 מיליון יורו

אמנון אטד 12:5926.08.15
יחידת ניהול החוב באגף החשב הכללי באוצר ממשיכה לבצע עסקאות גידור על שער החליפין של השקל, ובימים שני ושלישי השבוע היא ביצעה כמה עסקאות גידור דולר-שקל נוספות בהיקף כולל של 300 מיליון דולר. מתחילת השנה ביצע כבר האוצר עסקאות גידור בהיקף של יותר ממיליארד דולר, מתוכן עסקות גידור יורו-שקל בהיקף של 100 מיליון יורו.

במסגרת עסקאות הגידור ממירה למעשה המדינה חלק מהחובות שלה הנקובים במטבע חוץ, במקרה זה ביורו ובדולר, בחובות הנקובים בשקלים. בדרך זו היא מקטינה את החשיפה שלה לשינויים עתידיים בשער החליפין של השקל, וזאת במטרה לצמצם את החשיפה של תיק החוב הממשלתי לשינויים אפשריים בשער החליפין של השקל. אולם יחד עם זאת, עסקאות הגידור מסייעות לבנק ישראל להחליש את השקל. זאת בשל העובדה שעסקאות הגידור הן למעשה שווה ערך לרכישת מטבע חוץ, כאשר מי שרוכש בפועל את המט"ח הוא לא האוצר אלא הגוף שמולו הוא עושה את אותן עסקאות גידור.

 

החשבת הכללית מיכל עבאדי-בויאנג'ו אמרה היום כי "האוצר ימשיך לפעול על מנת לגדר את החוב במטבע זר במטרה להגביר את הוודאות ולצמצם את חשיפת החוב הממשלתי לשינויים בשערי מטבע חוץ, תוך ניצול תנאי השוק ובכלל זאת שערי החליפין שתומכים בביצוע עסקאות אלו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x