שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

לאחות יש לול, לשר אסור לעסוק ברפורמת ההטלה

ממסמך ניגוד העניינים של שר החקלאות אורי אריאל עולה כי עד השבוע אסור היה לו לעסוק גם בקק"ל

אורי תובל 22:5718.08.15

בצעד יוצא דופן של שקיפות פירסם היום (ג') שר החקלאות אורי אריאל את מסמך ניגוד העניינים עליו הוא חתום כשר החקלאות. מהמסמך, שעליו חתומה גם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר, עולה שאריאל היה מנוע עד יום רביעי שעבר לעסוק בענייני קק"ל בשל כספים שהועברו מהארגון לעמותה שניהלה בתו. כמו כן אסור לו לעסוק ברפורמה בתחום הטלת הביצים, כי אחותו בעלת לול.

"השקיפות היא אבן יסוד בדמוקרטיה ובעבודת השלטון התקינה. אמשיך ואפרסם את לוחות הזמנים שלי פעם בחודשיים", כתב אריאל בפייסבוק. המסמך מתייחס גם לניגוד העניינים מתקופתו כשר בינוי בממשלה הקודמת. לאריאל אסור היה לעסוק בשיוך דירות בקיבוצים עד שביוני 2014 הוסדר מעמדו כיורש לדירה של הוריו בקיבוץ טירת צבי.

בנוגע לקק"ל, לפי המידע שמתארת זילבר עמותת ירוק־עכשיו ביקשה מהקרן תמיכה של 350 אלף שקל עוד לפני שבתו של אריאל, יעל ישראל, מונתה למנכ"לית בה, ולפני שאריאל מונה לשר הבינוי. אולם קק"ל אישרה את הבקשה ביולי 2013, לאחר המינוי של שניהם. זילבר מציינת כי הסכום שאושר גבוה מתקציבה הכולל של העמותה בשנים הקודמות.

 

העמותה קיבלה חצי מהסכום ובאוגוסט 2014 הודיעה שהיא מוותרת על היתרה "כדי למנוע לזות שפתיים". זילבר קבעה כי במשך שנה מאז הוויתור, כלומר עד 12 באוגוסט הנוכחי, לאריאל אסור היה לעסוק בנושאים מהותיים העוסקים בקק"ל כמו עתיד האמנה שלה עם המדינה.

 

לול תרנגולות לול תרנגולות צילום: אביהו שפירא

 

בתחום החקלאות, המסמך מפרט כי אחותו של אריאל ובעלה הם בעלי לול במושב כפר יובל המורשים לשווק 528 אלף ביצים בשנה. אחות שנייה היא חברת קיבוץ מעלה גלבוע. בתו גרה ביישוב הקהילתי קשת ובעלה עובד שם כשכיר בענף המטעים.

 

בתום ניתוח משפטי מעמיק של השפעת השר על תחומי ההטלה והחלב, קובעת זילבר כי למרות שאחותו של אריאל מייצרת רק 0.028% ממכסת הביצים הארצית השנתית אסור לו לעסוק כלל ברפורמה בתחום ההטלה. כמו כן, אסור לשר לעסוק באופן אישי ביישובים בהם גרים קרובי משפחתו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x