שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרשת הכספים הקואליציוניים: התפטר ראש מועצת מגילות, מוצי דהמן

דהמן נעצר ביחד עם מעורבים רבים נוספים, חלקם אנשי ציבור, בדצמבר האחרון במסגרת פרשת השחיתות בכספים הקואליציוניים. בשבוע שעבר פשטו חוקרי להב 433 על משרדי המועצה האזורית מגילות

זוהר שחר לוי 11:4217.08.15

ראש המועצה האזורית מגילות ים המלח, מרדכי (מוצי) דהמן, שנעצר בחשד למעורבות בפרשת הכספים הקואליציוניים הודיע אתמול (א') על התפטרותו. "נקלעתי לאירועים שלצערי עומדים בבסיס החלטתי לסיים את תפקידי. אני לא אדם מושלם ולא חף מטעויות שבוצעו ועליהן אני מצר", כתב במכתב פרידה לתושבים.  

 

 

דהמן, נעצר ביחד עם מעורבים רבים נוספים, חלקם אנשי ציבור, בדצמבר האחרון במסגרת פרשת השחיתות בכספים הקואליציוניים, במסגרתם עלה החשד כי סגנית שר הפנים לשעבר, פאינה קירשנבאום, קיבלה שוחד בתמורה לקידום אינטרסים ולטובות הנאה שונות.

 

בשבוע שעבר עלה לכותרות שוב שמה של המועצה האזורית מגילות, לאחר שחוקרי להב 433 פשטו עליה בעקבות מידע שהגיע, ככל הנראה מאחד מששת עדי המדינה שגויסו בפרשה, על כספים שהועברו כתקציבים למועצה בתמורה לקידום אינטרסים של גורמים שונים. במקביל לפשיטה עצרה המשטרה מספר מעורבים, יו"ר נת"ע לשעבר אלכס ויזניצ'ר, מנכ"ל נתיבי ישראל לשעבר שי ברס, הלוביסט ישראל יהושע ויו"ר המשכ"ל (החברה למשק וכלכלה) שאול מזרחי.

 

פרשת הכספים הקואליציוניים הזו היא זו שהובילה כעת את ראש המועצה האזורית מגילות, המשמש כראש המועצה משנת 1993, להתפטר מתפקידו. "אני מודיע בכאב על פרישתי מתפקידי", כתב במכתב לתושבים שהגיע לידי "כלכליסט". "קיבלתי החלטה לא קלה. התחבטתי לגביה לא מעט, אך אני שלם עמה".

 

מימין: שאול מזרחי, שי ברס ואלכס ויזניצ'ר בביהמ"ש. חשדים במעורבות בפרשת הכספים הקואליציוניים מימין: שאול מזרחי, שי ברס ואלכס ויזניצ'ר בביהמ"ש. חשדים במעורבות בפרשת הכספים הקואליציוניים צילום: אוראל כהן

 

"בשנות כהונתי הבטחנו את אופיו וחוזקו של צפון ים המלח", הוסיף ראש המועצה הפורש במכתבו. "צמרת המדינה ביקרה באזור כל העת, התרשמה וסיפרה את סיפורנו המופלא... והיום אנחנו מצויים בתנופת שיא של פיתוח האזור ופועלים כל העת לשמירה, הגנה והצלה של האגן הטבעי של צפון ים המלח – משאב עולמי אמיתי".

 

לפי דהמן, תפקיד ראש מועצה בישראל הפך לסבוך "הבירוקרטיה מקשה ומתקשה להשיג תוצאות שהולכות ומתרחקות". לדבריו, במיוחד השלטון המקומי פועל במציאות בלתי אפשרית מול גורמי הממשל והרגולציה ו"אנו כמועצה קטנה חווינו קושי תמידי להשיג תקציבים לפיתוח האזור. לכך נבחרתי ובמציאות זו פעלתי. ייצרתי היכרות אישית ומקצועית עם ראשי השלטון בישראל, ללא הבחנה פוליטית ופעלתי רק למען פיתוח האזור וקידומו".

 

לפי דהמן, המציאות הזו היא זו שהובילה לכך שנקלע לאותה פרשת שחיתות. "במציאות הזו, תוך דבקות במטרה, נקלעתי לאירועים שלצערי עומדים בבסיס החלטתי לסיים את תפקידי. אני לא אדם מושלם ולא חף מטעויות שבוצעו ועליהן אני מצר. עם זאת, אני רוצה שתדעו שהכל נעשה למענכם ולמען היישובים ומעולם לא חלילה להשגת רווח אישי. יתרה מזאת, אני ובני משפחתי הענקנו מזמננו, מכוחנו ואף ממשאבנו לטובת מגילות והאזור כולו. אני תקווה כי העשייה שהובלתי לפיתוח האזור, בה אני גאה, תימשך גם בשנים הבאות. מתוך תחושת שליחות לאזור אמשיך להעמיד את עצמי לרשותכם, ולרשות מחליפי, לו אני מאחל הצלחה רבה".

 

בסיום מכתב הפרידה, מודה דהמן לרעייתו, לילדיו, לשותפיו למועצה ולמי שהיה מעורב בפעילותו ובמיוחד לתושבי המועצה. "אני עוזב את התפקיד", כתב, "אבל אני לא עוזב אתכן. אני לא עוזב את מגילות. אתם עבורי משפחה ובית לתמיד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x