שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרשת הכספים הקואליציוניים: פאינה קירשנבאום נחקרה במשרדי להב 433 ושוחררה בתנאים מגבילים

מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, הודיע כי החקירה צפויה להסתיים בחודש הבא ונראה כי יש ראיות נגד המעורבים בה. עד כה גייסה המשטרה לא פחות מ-6 עדי מדינה

זוהר שחר לוי 13:4119.04.15

סגנית שר הפנים לשעבר, פאינה קירשנבאום, סיימה את חקירתה תחת אזהרה במשרדי להב 433 ושוחררה תחת תנאים מגבילים. קירשנבאום נחקרה פעם נוספת במסגרת פרשת השחיתות המיוחסת לשורת בכירים בשירות הציבורי ואחרים. חקירתה נמשכה כשעה ובסיומה היא שוחרר לביתה בתנאים מגבילים בהם איסור יצירת קשר עם מעורבים ואיסור יציאה מן הארץ.

 

אתמול (שבת) אמר מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, כי החקירה בפרשת השחיתות, המכונה במשטרה פרשה 242 צפויה להסתיים בחודש הבא וכי נראה כי יש ראיות נגד המעורבים בה.

 

פאינה קירשנבאום פאינה קירשנבאום צילום: גיל יוחנן ויינט

 

עוד ציין המפכ"ל, שאמר את הדברים במסגרת אירוע שבתרבות בבאר שבע, כי עד כה גייסה המשטרה לא פחות מ-6 עדי מדינה.

 

הפרשה נחשפה בדצמבר האחרון עם פשיטתם של חוקרי להב 433 על משרדיהם ובתיהם של למעלה מ-30 חשודים, בהם אנשי ציבור רבים ומעצרם של 28 מהם הוארך. במרכז החקירה חשד לשוחד, שחיתות חמורה והלבנת הון. מדובר בחקירה שהתבצעה באופן סמוי במשך כשנה ורבים מהמעורבים קשורים במפלגת ישראל ביתנו. החקירה נפתחה בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל לפני כשנה מגורמים שונים וככל שהצטבר הבינו במשטרה שמדובר ב״שיטה״ שהובילה להקמת צוות חקירה מיוחד שעסק בחקירה ובצד המבצעי באופן מסודר.

 

עם הזמן והתגבשות החקירה זיהו החוקרים כי הפרשה הגדולה כוללת למעשה כ-15 פרשיות משנה, רובן הבשילו והובילו לגל המעצרים. עם זאת ככל הנראה פרשיות נוספות הקשורות לעניין ייחשפו בקרוב. על פי גורמים במשטרה הפרשיות כוללות מגוון דמויות מקשת העשייה של המדינה, ולדברי הגורמים - כל אותן דמויות פעלו כדי לקדם עניינים ואינטרסים אישים. קירשנבאום עצמה נחקרה אף היא תחת אזהרה אולם להבדיל ממעורבים אחרים לא נעצרה בגלל חסינותה דאז כחברת כנסת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x