$
בארץ

ביה"ד לעבודה אסר על אמדוקס להכיר בוועד העובדים הפנימי כארגון יציג

השופטת קבעה כי "הארגון הוקם במטרה לחסום ארגון עובדים אחר, ולא מתוך מטרה אותנטית מקורית של ארגון עובדים"

הדס גליקו 10:0917.08.15

בית הדין האזורי לעבודה בת"א קבע אתמול כי ועד העובדים הפנימי - "ארגון עובדי אמדוקס" - אינו עומד בתנאים להכרה כארגון עובדים ואינו מוסמך לחתום על הסכם קיבוצי ואסר על הנהלת אמדוקס להכיר בו כארגון יציג.

 

 

בפסק הדין של השופטת חופית גרשון-יזרעאלי נכתב כי "הארגון הוקם במטרה לחסום ארגון עובדים אחר, ולא מתוך מטרה אותנטית מקורית של ארגון עובדים".

 

בחודשים האחרונים הזהירה ההסתדרות את הנהלת אמדוקס מניסיונות התערבות, כדבריה, בהקמת ועד העובדים בחברה. לטענת ההסתדרות ההנהלה ניסתה לסכל את ניסיון ההתאגדות של העובדים בחברה באמצעות הקמת ועד מטעמה, כלומר ועד פנימי שאינו שייך לארגון עובדים כלשהו.

 

בניין המשרדים של אמדוקס ברעננה בניין המשרדים של אמדוקס ברעננה צילום: עמית שעל

 

השופטת קיבלה אמש (א') את בקשת ההסתדרות וקבעה שהנהלת חברת אמדוקס אינה רשאית להכיר ב"ארגון עובדי

אמדוקס" כארגון יציג ולנהל עמו מו"מ קיבוצי וכי הארגון אף אינו מוסמך לחתום על הסכם קיבוצי.

 

ההסתדרות דרשה בבקשתה, שהוגשה בחודש מאי, צו שיורה להנהלת אמדוקס לחדול מהתערבות במהלכי ההתארגנות בחברה ויאסור על ההנהלה להכיר בוועד הפנימי. בבקשה נאמר שהוועד הפנימי הוא ועד שלא קם על מנת לשנות את מאזן הכוחות בין המעסיק לבין העובדים באמצעות הסכם קיבוצי, אלא כדי לסכל את ההתארגנות בהסתדרות.

 

למרות טענות ההסתדרות להתערבות ההנהלה נאמר בפסק הדין, כי לא הוצגו בפני ביה"ד ראיות המצביעות על התערבות מכוונת של הנהלת אמדוקס בפעילות הארגונית. טענות ההסתדרות, קבע פסק דין, מבוססת על השערות שלא הוכחו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x