$
בארץ

מצלמים עם רחפן? שלא תפילו מטוס

בעקבות מקרה שאירע ביום שני בו רחפן כמעט שיבש את מהלכה של טיסה, ליד נמל התעופה בן גוריון, החוקר הראשי במשרד התחבורה ממליץ לרשויות להסדיר את הנושא ולתת פתרון בטיחותי יעיל ככל שניתן

תומר הדר 14:3112.08.15

תופעת ה"רחפנים", כלי טיס זעירים המשמשים לרוב לצילום של אירועים וזמינים לכל דכפין בעלות זעומה של מאות דולרים, עשויה להיפסק בקרוב, בעקבות מקרה בו רחפן כמעט ושיבש את מהלכה של טיסה. על פי משרד החוקר הראשי במשרד התחבורה, ביום שני האחרון ביצע מטוס הקפה סביב נמל התעופה בן גוריון, כאשר צוות המטוס הבחין, לפי לשון הדו"ח ברחפן מרובע בצבע כחול שחלף לפני המטוס, באותו הגובה בו המטוס עצמו טס. המשטרה עודכנה בפרטי הפרשה אך מפעיליו של הרחפן לא אותרו. לפי החוקר הראשי, מדובר ב"תופעה מדאיגה שרק הולכת ומתרחבת ואשר מתבטאת בעלייה, בשיעור הגידול הגבוה של הטסת רחפנים פרטיים ומסחריים ללא רגולציה, ללא תרום או ללא ידוע של הרשויות המוסמכות".

 

למרות שפיזית, רחפנים אינם עולים בגודלם על גודלה של קופסת נעליים, לפי הדוח, "מדובר בגורם סיכון בטיחותי שעלול לגרום בנסיבות מסוימות עד כדי הפלת מטוס נוסעים". לפי הדו"ח, במרץ השנה נרשמה עוד תקרית בה היה מעורב רחפן. לפי החוקר הראשי במשרד התחבורה, "החוקר הראשי מבקש להתריע שוב על סיכונים מובנים אלה וממליץ לרשויות הרלוונטיות להסדיר את הנושא בכללותו ולתת פתרון בטיחותי יעיל ככל שניתן".

 

רחפן רחפן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x