$
בארץ

רשות המסים השיגה עשרות שמות של חשודים בהעלמות מס

במבצע של הרשות, נתפסו 6 בעלי צ'יינג'ים מתוך 228 שנבדקו, אצלם נמצאו רשימת לקוחות החשודים כי ניכו צ'קים בהיקף של מיליוני שקלים ובמקביל דיווחו על הכנסות נמוכות, או לא דיווחו כלל

עמרי מילמן 13:4711.08.15

במבצע שביצעה רשות המסים, במהלכו בוצעו ביקורות ב-228 צ'יינג'ים (נותני שירותי מטבע), הועברו לטיפול מחלקת החקירות של רשות המסים שישה בעלי צ'יינג'ים שנמצאו אצלם ליקויים חמורים במיוחד. במבצע השיגה הרשות שמות של עשרות לקוחות של אותם צ'יינג'ים החשודים כי ניכו צ'קים בהיקף של מיליוני שקלים ובמקביל דיווחו על הכנסות נמוכות, או לא דיווחו כלל.

 

כחלק מהמבצע, גילתה רשות המסים לקוח שפדה צ'קים בסכום של 20 מיליון שקל בצ'יינג' באור יהודה שלא דווחו, רופא שיניים שניכה צ'קים בסכום של 2.5 מיליון שקל .

ברשות גם מצאו לקוח של צ'יינג' שפרט צ'קים בסכום של 10 מיליון שקל והתברר כי מדובר במקרה של הפצת חשבוניות פקטיביות. בביקורת שנערכה על ידי אנשי פקיד שומה ירושלים, בצ'יינג' במזרח העיר עלה שמו לקוח מג'בל מוכבר שפדה צ'קים בהיקף של מיליוני שקלים. הלקוח הובא למשרדי פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום לחקירה ממנה עלה כי הוא מבצע עבודות בנייה ושיפוצים ולשם כך פתח בשנת 2010 תיק במס הכנסה, אך משנת 2011 לא הגיש כלל דו"חות למס הכנסה. כמו כן, נתגלה כי החשוד הפיץ חשבוניות ללקוחות שונים בסכום כולל של כ-1.5 מיליון שקל, עליהן לא דיווח למס הכנסה ומע"מ. החשוד הודה כי בשנת 2014 היה לו מחזור של כ- 2 מיליון שקל, עליו לא דיווח לרשות המסים.

 

צ'יינג' (ארכיון) צ'יינג' (ארכיון) צילום: צביקה טישלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x