שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

הדואר מוציא את החבילות למיקור חוץ

אחרי ההסכמים עם שופרסל ואופיס דיפו: חברת הדואר חתמה על שיתוף פעולה עם רשת קופי שופינג לפתיחת מרכזי חלוקת חבילות בששת סניפיה

אופיר דור 06:4210.08.15

דואר ישראל מנסה למצוא דרכים להתמודד עם הזינוק בהיקף החבילות הנשלחות מאתרי הקניות בארץ ובחו"ל. ל"כלכליסט" נודע כי חברת דואר ישראל חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם רשת החנויות קופי שופינג, במסגרתו ייפתחו מרכזי חלוקת חבילות בשישה מסניפי הרשת. שיתוף הפעולה החל כבר בשבוע שעבר בסניפי קופי שופינג בחיפה, נהריה ונתניה. ההסכם עם קופי שופינג מתווסף לשיתופי פעולה דומים שחתם הדואר בחודשים האחרונים עם רשת שופרסל ואופיס דיפו.

 

לפי נתוני דואר ישראל, ב־2013 גדל נפח החבילות הנשלחות ללקוחות פי שניים לעומת השנה הקודמת. מגמה דומה נרשמה גם ב־2014, וההערכה בדואר היא שהצמיחה בנפח החבילות רק תלך ותגדל בשנים הקרובות. הדואר, ששרוי במצב פיננסי קשה ונמצא בעיצומה של תוכנית הבראה מקיפה, התקשה בשנים האחרונות להתמודד עם עומס החבילות שדרש התאמות לוגיסטיות רבות. סניפי דואר רבים קטנים מלהכיל את הכמות הגדלה של החבילות, והתוצאה היתה תלונות רבות על עיכובים בקבלת פריטים.

 

סניף של קופי שופינג סניף של קופי שופינג

 

אחד הפתרונות המיושמים על ידי חברות דואר בעולם הוא פתיחת נקודות חלוקה בתוך רשתות קמעונאיות וחנויות פרטיות, התומכות במערך סניפי הדואר. במהלך השנים התנגד ועד העובדים בדואר ליישום פתרון זה מחשש לפגיעה במעמדם והעסקתם של עובדי הדואר, ורק עם החתימה על הסכם קיבוצי חדש בינואר השנה התאפשר לדואר להתחיל לקדם שיתופי פעולה מסוג זה כדי לייעל את הטיפול בחבילות. "שיתופי הפעולה מאפשרים מסירת חבילות בשעות נוחות לאחר שעות העבודה של הלקוחות", אמר מנכ"ל הדואר דני גולדשטיין. "אנחנו פועלים במקביל במישורים נוספים כמו הזמנת תור מראש לסניפי החברה והארכת שעות הפעילות וככל שיתקדם יישום התוכנית כך ירגיש בכך הציבור".

 

רשת קופי שופינג הוקמה בדצמבר האחרון על ידי ג'ני בקר, שגם מנהלת אותה כיום. הרשת מעסיקה כ־20 עובדים בחמישה סניפים (הסניף השישי ייפתח בקרוב) ומטרתה להנגיש את עולם הקניות באינטרנט לאוכלוסיות שמתקשות להתמודד איתו בשל קשיי שפה או טכנולוגיה. נציגי קופי שופינג מסייעים ללקוחות לבצע את הרכישה, כולל אפשרות לשלם במזומן עבור הקניות, וקופי שופינג מבצעת את העסקה מול האתר. כמו כן מאפשרת קופי שופינג לרוכשים דרכה לאסוף את החבילות מסניפיה, כולל מתן אחריות על הרכישה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x