$
בארץ

תעריף החשמל צפוי לרדת בספטמבר בעד 8%

עם ההוזלה הזו תסתכם הירידה במחיר החשמל השנה ב-17%. ברשות מדגישים שמחיר הגז הטבעי בתעריף החשמל ממשיך לטפס ולא תרם להוזלת התעריף

ליאור גוטמן 19:4506.08.15
למרות הניסיונות לפגוע ברשות החשמל בראשות עו"ד אורית פרקש-הכהן, מליאת הרשות ממשיכה לעבוד כרגיל. הערב (ה') היא החליטה לצאת לשימוע הצפוי לקבוע הוזלה נוספת של תעריף החשמל לציבור בטווח של בין 6% ל- 8%. ההוזלה צפויה להיכנס לתוקף במהלך חודש ספטמבר, לאחר השלמת הליכי השימוע ובחינתו.

 

 

מדובר בהוזלת תעריף רצופה שנייה עליה מחליטה הרשות לחשמל, גוף ממשלתי מקצועי בלתי תלוי, אשר מפקח על תעריפי החשמל ועל חברת החשמל בישראל .

 

סך הוזלות התעריף השנה, עליהן החליטה רשות החשמל, מצטבר בכך לכדי 17% מהתעריף. הפעם הראשונה בהיקף של 11% התקיימה בפברואר האחרון.

 

 צילום: מאיר פרטוש

 

ברשות החשמל מציינים שההוזלה הצפויה בתעריף החשמל נובעת בעיקרה מהגברת השימוש בפחם ( מחירי הפחם ירדו בכ- 17%), ירידת שער הדולר בכ-5%, כניסה מאוחרת של יצרני חשמל באנרגיות מתחדשות ועוד כ-350 מלש"ח שצפויים יצרני חשמל פרטי להשיב לציבור הכללי של צרכני החשמל על בסיס תעריפי חשמל מערכתיים שכלל תחנות הכוח משתתפות בהן. ברשות מדגישים שמחיר הגז הטבעי בתעריף החשמל ממשיך לטפס ולא תרם להוזלת התעריף.

 

פרקש-הכהן מסרה: "החלטת הרשות על הוזלת תעריף החשמל היא תוצר של עבודה מאומצת של המליאה בתקופה האחרונה. תעריף זה נקבע בעידן של תחרות פרטית שהופכת למציאות במשק החשמל. הרשות תמשיך לדאוג לקידום משק החשמל, לרווחת הציבור, תוך הקפדה ככל הניתן על הכיס הציבורי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x