שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרשת העלמות המס: בכירי בנק לאומי לשעבר שכרו משרד יחסי הציבור

איתן רף, גליה מאור וצבי איצקוביץ' שכרו את שירותיו של משרד יחסי הציבור דבי תקשורת; הבוקר נחשף ב"כלכליסט" כי רוכך דו"ח הביקורת על לאומי בפרשה

תומר ורון 12:1505.08.15
בכירי בנק לאומי לשעבר נערכים לדו"ח הביקורת הסופי של המפקח על הבנקים דודו זקן בעניין פרשת העלמות המס של לאומי בארה"ב. יו"ר בנק לאומי לשעבר איתן רף, המנכ"לית לשעבר גליה מאור וראש החטיבה לבנקאות פרטית והבינלאומית צבי איצקוביץ' שכרו את שירותיו משה דבי, בעל משרד יחסי הציבור דבי תקשורת.

 

 

הבוקר נחשף ב"כלכליסט" כי הטיוטה השנייה של המפקח, המתפרסת על כ-20 עמודים (כ-110 עמודים כולל הנספחים), מייחסת את עיקר האחריות למנכ"לית מאור ולאיצקוביץ', בדומה לטיוטה הקודמת. מנגד, חלה הקלה בהתייחסות ליו"ר רף על חשבון התייחסות לדירקטוריון כולו. הביקורת על רף נותרה על כך שלא הביא את המידע לדירקטוריון. בנק ישראל מתכוון לפרסם את הדו"ח השלם, על אף כוונת חלק מהמבוקרים להיאבק נגד פרסומו בטענה שמדובר בדו"ח פנימי.

 

גליה מאור, מנכ"לית לאומי לשעבר ואיתן רף היו"ר לשעבר גליה מאור, מנכ"לית לאומי לשעבר ואיתן רף היו"ר לשעבר צילום: אוראל כהן

 

לאומי חתם בדצמבר על הסדר עם הרשויות האמריקאיות בו הודה כי סייע ללקוחותיו להתחמק מתשלומי מסים בין השנים 2002–2010. ההסדר חשף מנגנון רחב היקף ובמסגרתו שילם הבנק קנס עצום של 1.5 מיליארד שקל.

 

עם פרסום ההסדר הודיע זקן כי ייבחן את התנהלותו של הבנק בפרשה. טיוטת דו"ח הביקורת הראשונה נשלחה בסוף מאי לתגובת הגורמים המבוקרים שחלקם ערער על המסקנות, בעקבותן יוצאת הטיוטה החדשה.

 

במקביל לבדיקת המפקח על הבנקים, גם היועץ המשפטי לממשלה בוחן את ההיבטיים המקומים בפרשה, ומבקר המדינה בוחן את תפקודו של המפקח על הבנקים בעניין. כמו כן, לאומי מינה ועדה בלתי תלויה שתבדוק את הנושא וגיש לדירקטוריון הבנק את המלצותיה באשר להתנהלות הבנק סביב פרשה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x