שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

דרעי: השיחות על הפטור ממע"מ נתקעו, אצביע נגד התקציב

בשיחות עם גורמי מקצוע במשרד האוצר הובהר לנציגי ש"ס כי האוצר מוכן לתת הנחה במחירי החשמל והמים בגובה המע"מ, אך לא לתת פטור ממע"מ. כתוצאה מכך הודיעו דרעי ושר הדתות דוד אזולאי כי יצביעו נגד התקציב

אורי תובל והדס גליקו 08:3405.08.15
למרות הפרסומים אמש על סיכום בין שר האוצר משה כחלון לשר הכלכלה אריה דרעי על תוכנית הפטור ממע"מ, הודיע הבוקר (ד') דרעי כי השיחות עם ראשי האוצר נקלעו הלילה למבוי סתום. כתוצאה מכך, דרעי ושר הדתות דוד אזולאי מתכוונים להצביע נגד התקציב בישיבת הממשלה שתחל בשעה 10.30.

 

 

משה כחלון ואריה דרעי משה כחלון ואריה דרעי צילום: עומר מסינגר, דוברות הכנסת

 

אמש פורסם כי הצדדים הסכימו להעניק פטור ממע"מ לארבעת העשירונים הנמוכים על תשלומי החשמל והמים, וכן שיבוטל המע"מ לכל נוסעי התחבורה הציבורית. אולם בסביבת כחלון הבהירו כבר אמש שהנושא לא סגור סופית.

 

נראה שבשיחות הלילה עם גורמי המקצוע במשרד האוצר הובהר לנציגי ש"ס ולשר דרעי כי המשרד מוכן לתת הנחה במחירי החשמל והמים בגובה המע"מ, אך לא לתת פטור ממע"מ - צעד שגורם לחוסר אחידות בגביית המס. ש"ס מנגד מתעקשת על שיטה של פטור ממע"מ, כפי שהבטיחה לבוחריה

 

עם זאת הבוקר אמר סגן שר האוצר מטעם ש"ס, יצחק כהן, כי פטור ממע"מ הוא שיטה מסובכת, ויישומה אינו ריאלי.

 

באוצר אמרו כי למרות הודעת דרעי, השיחות יימשכו עד ישיבת הממשלה כשיש במשרד נכונות ללכת לקראת דרישות ש"ס לתת הקלות והטבות לעשירונים הנמוכים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x