$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

האוצר מציע: רפאל והתעשייה האווירית יעניקו למדינה דיבידנד חריג של חצי מיליארד שקל

הסכום יועבר בנוסף לדיבידנד השוטף המועבר מדי שנה בהתאם לרווחיות החברה. רשות החברות הממשלתיות תפעל לצורך כך לכינוס ישיבות דירקטוריון

הדס גליקו 09:0103.08.15

משרד האוצר הנחה את רשות החברות הממשלתיות לפנות לדירקטוריון רפאל או התעשייה האווירית, וככל שיידרש לדירקטוריונים של חברות אחרות, על מנת שידונו בחלוקת דיבידנד למדינה מרווחים שנצברו בסכום כולל של חצי מיליארד שקל, בנוסף לדיבידנד בגין רווחיהן השוטפים שיתבצע עד ספטמבר 2016. כך עולה מהצעת התקציב של האוצר לשנים 2015-2016.

 

בהתאם לבדיקה ראשונית שנערכה ברשות החברות הממשלתיות מציינת הצעת התקציב, יש בחברות רווחים צבורים, המאפשרים חלוקת דיבידנד בסכום של 500 מיליון שקלים חדשים. לאור בחינה זו, ובפרט לאור הבחינה הכלכלית שנעשתה ברשות החברות הממשלתיות לענין חברות רפאל והתעשייה האווירית, ולאור צרכיה התקציביים של מדינת ישראל לשנת 2016 מוצע כי רשות החברות תפעל לכך שמתוך רווחיהן הצבורים ובמידת הנדרש מתוך רווחיהן הצבורים של חברות אחרות, יועבר לידי המדינה דיבידנד בסך כולל של 500 מיליון שקלים חדשים בשנת 2016.

 

משה כחלון משה כחלון צילום: אלכס קולומויסקי

 

הסכום יועבר בנוסף לדיבידנד השוטף המועבר מדי שנה בהתאם לרווחיות החברה. רשות החברות הממשלתיות תפעל לצורך כך לכינוס ישיבות דירקטוריון שעל סדר יומן דיון בבקשת הרשות לחלוקת דיבידנד. לאחר קבלת עמדת הדירקטוריון, תבחן הרשות את העמדה ואת נימוקיה ותגבש הצעת החלטה לדיון בממשלה. רשות החברות תביא את הצעות ההחלטה לממשלה בסוף אוגוסט 2016. הדיבידנד יועבר בסוף ספטמבר 2016.

 

הכנסות התעשייה האווירית בשנת 2014 הסתכמו בכ-3.8 מיליארד דולר הרווח הנקי עמד על 27 מיליון דולר כ-1% מהמכירות. צבר ההזמנות של החברה נכון לתום 2014 עמד על כ-9 מיליארד דולר. סך המזומנים, הפיקדונות, וני"ע הערך של התעשייה האווירית נכון לתום 2014 הסתכם ב-1.5 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x