$
בארץ

צניחה במספר המתמודדים על תפקיד הממונה על הגבלים

עד כה 13 איש הגישו את מועמדותם, לעומת 25 איש בשנת 2011. בין המועמדים: כלכלן הרשות ד"ר אסף אילת

הדס גליקו 21:1502.08.15

מחר (ב') הוא היום האחרון להגשת מועמדות לתפקיד הממונה על הגבלים עסקיים, ועל פי נתוני נציבות שירות המדינה 13 איש הגישו את מועמדותם נכון להיום בבוקר. מדובר במספר מועמדים נמוך משמעותית לעומת 25 מועמדים בשנת 2011.

 

מרשות ההגבלים הגיש את מועמדותו כלכלן רשות החברות הנוכחי ד"ר אסף אילת. עקב כך אילת ככל הנראה לא ישמש כממלא מקומו של גילה, שיפרוש בסוף אוגוסט. על פי הנוהג הקיים, מרגע שפורסם מכרז לתפקיד לא ניתן לשבץ כממלא מקום לתפקיד זה אדם שהגיש מועמדות למשרה.

 

לכן, אם אילת יגיש את מועמדותו, ממלא מקומו של גילה, שיפרוש בסוף אוגוסט, יהיה היועץ המשפטי של הרשות אורי שוורץ, שהחליט שלא להתמודד על התפקיד.

 

הממונה הפורש דיויד גילה. יסיים את תפקידו בסוף החודש הממונה הפורש דיויד גילה. יסיים את תפקידו בסוף החודש צילום: עומר מסינגר

 

עוד בין המועמדים: עו"ד מיכל הלפרין, ששימשה בעבר כיועצת משפטית לרשות ההגבלים, ועו"ד צחי יגור, ששימש כיועץ משפטי למשרד הביטחון.

גורמים במשרד הכלכלה טענו בשבוע שעבר כי עדיין לא נבחרו נציגי הציבור והאקדמיה לוועדת האיתור לתפקיד הממונה.

 

בוועדה מכהנים מנכ"ל המשרד עמית לנג, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט כנציג מטעם משרד המשפטים, ולצדם אמורים להתמנות שני נציגים מטעם הציבור - האחד באחריות משרד הכלכלה, והשני מומחה אקדמי, באחריות נציבות המדינה. מנציבות שירות המדינה, שגם לה נציג בוועדה, נמסר כי "אין חובה לקבוע את הרכב הוועדה לפני פרסום או תום מועד ההגשה, והדבר נעשה במקביל לתהליך זה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x