$
בארץ

הח"כים ייפגשו בפגרה להצביע על מתווה הגז - אך כמה הם מכירים אותו?

מה יודע אורן חזן על המאגרים כריש ותנין? מה חושב סגן השר איוב קרא על השפעת המתווה על המחירים? ומי מעדיף שחבר כנסת אחר יצביע במקומו? - צפו בווידאו של "כלכליסט"

אורי תובל, הדס גליקו וליאור גוטמן 16:0229.07.15

נראה שדחיית ההצבעה על מתווה הגז יכולה להועיל ללא מעט חברי כנסת, שהודו למצלמה של "כלכליסט" שאינם מכירים מספיק את המתווה או שהיו מעדיפים שמישהו אחר יצביע במקומם.

 

מחר יוצאת הכנסת לפגרה ארוכה עד 11 באוקטובר, ובקואליציה מחפשים תאריך להצבעה על מתווה הגז שנדחתה מהיום. בין השאר, נשקלת האפשרות לקיים אותה עם הקריאה הראשונה על תקציב המדינה ב-2 בספטמבר. מועד אחר שנשקל הוא המחצית הראשונה של אוגוסט, לפני שעובדי המשכן יוצאים לחופשה מרוכזת.

 

סגן השר איוב קרא אמר כי "נראה לי שמחיר הגז יירד, לפחות לפי מה ששמעתי, כי אני לא בקיא בנושא. אני שומע את הקולות, ומדברים על ירידה משמעותית".

 


 

"זה גדול עלי", הודה ישראל אייכלר שפירט את המחלוקת בנוגע למחיר הגז. "זאת סמטוכה לא פשוטה. צריכים לשבת מומחים, נשמע את קולם ונהיה בקשר".

 

הח"כים נאווה בוקר, ירון מזוז, ינון מגל ואברהם נגוסה בחרו לא להתייחס למתווה.

 

אורן חזן הציג בקיאות בתאריכי היציאה של דלק מהמאגרים ובהשפעת מחיר הייצוא, אך כשנשאל אם כריש ותנין ייצרו תחרות ענה בבדיחות: "פעם אחרונה שבדקתי אני יותר מומחה לגז בישול".

 

 

כנסת ישראל. הפגרה תחל מחר כנסת ישראל. הפגרה תחל מחר צילום: דוברות הכנסת

 

למרות שיבוש הפגרה, סיעת כולנו הודיעה אתמול כי היא "מברכת את ראש הממשלה על החלטתו לדחות את הדיון ולשקול לאמץ חלק מהמלצות הסיעה לשיפור המתווה". בהודעה שפרסם יו"ר הסיעה רועי פולקמן פורטו שלוש הדרישות העיקריות: "הנחת צינור גז נוסף (מתמר), פיתוח מאגר לוויתן כמקור לתחרות עתידית והבטחת מחיר ריאלי ותחרותי לאורך זמן. אנו גם מבקשים מהממשלה להמשיך את הדיון במתווה בכפוף לחומר שהצטבר בשימוע". פולקמן אמר כי "כולנו היא סיעת הקואליציה היחידה שהעבירה המלצות ברורות לשיפור המתווה. בתיאום עם ראש הממשלה נדאג שיקודם מתווה ראוי".

 

לראשונה מאז הבחירות תקף המחנה הציוני את כולנו ואת שר האוצר משה כחלון. "כולנו היו האחרונים לזהות את המחאה נגד מתווה הגז", נכתב בהודעה מטעם המפלגה. "כחלון ותשעת הח"כים שלו עסקו מאז השבעת הכנסת בהתחמקות מבישה מהבטחת הבחירות שלהם לדאוג לאזרחים. לעומתם שלי יחימוביץ ואיתן כבל הובילו מאבק עיקש לשינוי המתווה ולשקיפות".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x