$
בארץ

דו"ח ועדת לוקר

במערכת הביטחון מתלוננים, אך ועדת לוקר קיימה לפחות 17 מפגשים עם אנשיה

אנשי מערכת הביטחון ממשיכים לתקוף את הוועדה, והפעם טוענים כי לא זכו למספיק מפגשים; בחינת נספח הדו"ח חושף תמונה אחרת

עמרי מילמן 16:2423.07.15

המתקפה על מסקנות ועדת לוקר לבחינת תקציב הביטחון מצד שר הביטחון, משה יעלון, נמשכה גם היום (ה'), והפעם בטענה כי חברי הוועדה לא נפגשו מספיק פעמים אם אנשי מערכת הביטחון. אולם לפי נספח הדו"ח מדובר בלפחות מ-17 מפגשים, בהם מפגש אחד שנערך עם יעלון עצמו בחודש נובמבר שעבר, וכן מספר פעמים עם דן הראל, מנכ"ל משרד הביטחון.

 

 

 

הבוקר צוטט שר הביטחון שאמר לקצינים בכירים כי "ביקשנו מהוועדה 21 מפגשים, וכמה קיבלנו? ארבעה. כשהבנתי שהדו"ח הולך לכיוונים לא טובים ניסיתי להיפגש עם לוקר בניסיון להשפיע אך זה ניסה להתחמק".

 

לצפייה בלוח הפגישות המלא של ועדת לוקר לחצו כאן

 

גם היום נעשה תדרוך של בכירי מערכת הביטחון עבור התקשורת, ונראה כי במידה מסוימת הם מנסים להסיט את הדיון מהמסקנות עצמן להתנהלות עבודת הוועדה. מדובר בטענות כי הפגישות בין חברי הוועדה לגורמי ביטחון היו מועטות, והן הפתיעו את חברי הוועדה.

 

 

משה יעלון משה יעלון צילום: נמרוד גליקמן

 

אולם למעשה נספח ב' בדו"ח חושף את הפגישות ולוח הזמנים של הוועדה, וחושף כי התקיימו 17 פגישות עם בכירים במערכת הביטחון, כמו ראש אכ"א, ראש אג"ת ראש את"ק ועוד. מלבדם היו גם שלושה דיונים עם עם אלופים לשעבר ושני דיונים עם נציגי המועצה לביטחון לאומי. לגבי כל פגישה מפורט הנושא שלה, משך הפגישה ומועדה.

 

 

 

בוועדה גם יודעים לספר כי מלבד הדיונים עם גדי אייזנקוט בעת היותו סגן הרמטכ"ל, היו מספר פגישות "אחד על אחד" בין אייזנקוט בתפקידו כרמטכ"ל לבין האלוף במיל' יוחנן לוקר, שעמד בראש הוועדה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x