שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עתירה לבג"ץ: להאריך את שימוע הגז בעוד שלושה שבועות

העותרים הם הח"כים שלי יחימוביץ', איתן כבל ותמר זנדברג; יחימוביץ': "מופרך ולא צודק שדווקא נציגי הציבור יידרשו לעמוד בסד זמנים בלתי הגיוני ובלתי אפשרי"

ליאור גוטמן 16:1814.07.15

ח"כ שלי יחימוביץ', יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל וח"כ תמר זנדברג (מרצ) עתרו לפני שעה קלה לבג"ץ בבבקשה  שיורה כי המועד להעברת התנגדויות הציבור למתווה הגז הממשלתי יוארך בעוד 3 שבועות עד אמצע אוגוסט,  ל-45 יום בסה"כ. המועד שנקבע עד היום לשימוע הוא 21 ביולי.

 

 

את העתירה הגישו השלושה באמצעות עורכי הדין גלעד ברנע וחגי קלעי ושותפים לה עמותות שונות.

 

"המשא ומתן עם חברות הגז, מומחיהן, עורכי הדין והיחצנים שלהן נערך חודשים ושנים, וכלל פגישות רבות והתכתבויות אינסופיות", טוענת יחימוביץ'. "מופרך ולא צודק שדווקא נציגי הציבור יידרשו לעמוד בסד זמנים בלתי הגיוני ובלתי אפשרי, ועוד בלי הכלים היקרים שחברות הגז מצוידות בהן ללא מגבלות – כמו עורכי הדין הטובים בעולם, מומחים מטעם, לוביסטים ויחצ"נים בתקשורת ונגישות אדירה לחברי הממשלה".  

 

ח"כ איתן כבל, יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל, יו"ר ועדת הכלכלה צילום: דוברות הכנסת

 

ח"כ כבל מוסיף ש"צר לי שאנחנו נאלצים לפנות לבית המשפט כדי לקבל את מה שאמור להיות ברור מאליו, אלא אם כן יש לממשלה מה להסתיר".

 

ח"כ זנדברג הוסיפה כי זה קרב בחשוב ביותר מזה שנים על עתידה הכלכלי של המדינה. "ככל שנמשכים הדיונים אנחנו למדים עד כמה החברות הפרטיות היו חלק קרדינלי מהדיונים, השתתפו ברובם וזכו לאוזן קשבת מתמדת, זאת בעוד הציבור לא זכה לאותו היחס ולא קיבל ייצוג הולם", טוענת זנדברג.

 

במשרדי הממשלה מתייחסים לעתירה כאל ניסיון לדחות את האפשרות של אישור המתווה בכנסת: זו יוצאת לפגרה בתחילת אוגוסט ובמידה והעתירה תתקבל הסיכוי להעביר את המתווה דרך הכנסת הוא אפסי, ולהן המהלך יידחה עמוק לתוך אוקטובר ובדיוק בישורת האחרונה של דיוני התקציב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x