$
בארץ

שטייניץ: הסכם הגרעין עם איראן הוא ניצחון האייתולות על המערב

שר האנרגיה באולפן כלכליסט: "זה הסכם מלא פרצות וחורים שמותיר את איראן מדינת סף גרעינית ומאפשר לה עוד עשר שנים לחנות ימים ספורים מייצור פצצה"

אורי תובל 15:3814.07.15

"ההסכם הוא ניצחון האייתולות על המערב. כל האזהרות שלנו התממשו: זה הסכם רע שמסכן את שלום העולם כולו", כך אמר שר האנרגיה יובל שטייניץ באולפן כלכליסט הבוקר, בתגובה לחתימת הסכם הגרעין בין המעצמות לאיראן.

 


 

שטייניץ, המרכז את ההתמודדות של ישראל עם ההתגרענות האיראנית, הבהיר כי "ההסכם לא משפיע על זכות ההגנה של ישראל. כשאיראן ממשיכה לאיים בהשמדת ישראל, אם היא תקדם צעדים לפיתוח נשק גרעיני - זכותנו להגנה לא מתפוגגת בעקבות הסכם בינלאומי".

 

הסכם הגרעין הסכם הגרעין צילום: אי פי איי

 

שטייניץ הסביר כי "אנחנו דרשנו הסכם של פירוק והשמדת תשתית הגרעין שהוקמה באופן לא חוקי. לפני שנתיים המעצמות בראשות ארה"ב כבר הסכימו להחליף את מתווה להסכם לפיקוח והקפאה. ועכשיו - הכל נשחק: ההקפאה לא מוחלטת, והפיקוח הפך לבדיחה ופארסה. זה הסכם מלא פרצות וחורים שמותיר את איראן מדינת סף גרעינית ומאפשר לה עוד עשר שנים לחנות ימים ספורים מייצור פצצה".

 

לטענה שראש הממשלה טעה כשהתנגש עם הבית הלבן במטרה למנוע את ההסכם, אמר שר האנרגיה כי "מעולם לא התיימרנו למנוע את ההסכם, אלא למנוע נשק גרעיני מאיראן וזאת התחייבותו של ראש הממשלה. בלי המערכה שלנו - איראן היתה מפתחת נשק גרעיני לפני 4-3 שנים. ישראל עשתה הכל והמחלוקת עם ארה"ב אינה קרע".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x