$
בארץ

כחלון על התקציב: "אם כל חבר בקואליציה ימשוך לכיוון שלו – לא נצליח להגיע לשום מקום"

שר האוצר אמר בסיעת כולנו כי "התקציב שאנחנו רוצים להביא לאזרחים הוא תקציב חברתי עם הרבה מאוד רפורמות, עם שינויים מבניים וללא העלאת מסים. אנחנו מחויבים לצמיחה, אנחנו מחויבים לשגשוג המשק, אנחנו מחויבים לצמצומי פערים ואנחנו מחויבים לתעסוקה בכל אזורי הארץ"

שירות כלכליסט 15:5513.07.15

"כל הנושאים שאנחנו מדברים עליהם כמשרד האוצר אנחנו מדברים על נושאים או על תחומים חוצי מפלגות, מגזרים, עדות, אזורי מגורים וכיו"ב. על מנת להצליח בזה אנחנו חייבים את כל חברינו בקואליציה. אבל אם כל גוף, כל חבר, ימשוך לכיוון שלו – לא נצליח להגיע לשום מקום". כך אמר שר האוצר משה כחלון בישיבת סיעת כולנו שהסתיימה עתה

 

"אנחנו נמצאים בימים בהם נדרשת הכרעה תקציבית ממלכתית", המשיך כחלון. "הכרעה שתקבע אם אנחנו הולכים לתקציב חברתי אחראי או תקציב שפורץ גדרות. התקציב שאנחנו רוצים להביא לאזרחים הוא תקצבי חברתי עם הרבה מאוד רפורמות, עם שינויים מבניים וללא העלאת מסים. אנחנו מחויבים לצמיחה, אנחנו מחויבים לשגשוג המשק, אנחנו מחויבים לצמצומי פערים ואנחנו מחויבים לתעסוקה בכל אזורי הארץ.

 

 

בנימין נתניהו משה כחלון (ארכיון) בנימין נתניהו משה כחלון (ארכיון) צילום: אוהד צויגנברג

 

"התקציב הזה יוכל לבוא לידי ביטוי אך ורק בהתגייסות של כל חברי הקואליציה. אם מישהו חושב שיש יותר מקופה אחת למדינת ישראל הוא טועה. יש קופה אחת שצריכה לתת מענה גם לבטחון, גם לחברה, גם לכלכלה ולכל תחומי החיים. יש מספר עוולות חברתיות שאנחנו מחויבים לפתור אותן. אנחנו מחויבים לפתור את המצב הזה שהקשישים מקבלי הבטחת הכנסה מקבלים קצבה מעליבה, אין לי מילה אחרת. אנחנו מחויבים לעסקים הקטנים לתת מענה לגוף המצמיח הזה, הגוף שמחולל צמיחה מספר 1 במדינת ישראל. אנחנו מחויבים לדמי אבטלה לעצמאים כפי שהתחייבנו. אנחנו מחויבים לתת שכר הולם עם תוספת משמעותית לחיילי החובה בצה"ל. אין להם לובי ואני חושב שמדינת ישראל צריכה להיות הלובי של הילדים האלה שמשרתים את השנים הכי יפות ומקבלים שכר שדרוש שיפור משמעותי ואנחנו מתכוונים לעשות את זה.

 

"מדובר בהחלטות חברתיות, מדובר בהחלטות מרחיקות לכת, בין אם זה ברפורמות ושינויים, בין זה אם תקצוב חברתי ועל מנת להצליח אנחנו צריכים את כל חברינו בקואליציה", סיכם כחלון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x