$
בארץ

חוששים מפגיעה בפנסיה

ככל הידוע, הדו"ח צפוי להמליץ על כך שתבוטל פנסיית הגישור שאמורה להינתן מטעמה של המדינה לגמלאי מערכת הביטחון מיום פרישתם משירות הקבע בצבא ועד להגיעם לגיל הפרישה הכללי במשק

שאול אמסטרדמסקי 06:4108.07.15
דו"ח לוקר צפוי להתייחס לכמה נקודות. ראשית, הוא צפוי להתייחס לגובה תקציב הביטחון הרצוי, ומה צריך להיות גובה תקציב הביטחון בשנים הקרובות. שנית, ואולי חשוב מזה, דו"ח לוקר צפוי להתייחס למנגנוני הבקרה התקציביים שצריכים להיות למשרד האוצר בשביל לאפשר פיקוח על ניהול תקציב הביטחון בפועל. כיום, למשרד האוצר יש מנגנוני פיקוח מוגבלים בלבד על תקציב הביטחון (בעיקר לאגף החשב הכללי ופחות מזה לאגף התקציבים).

 

שלישית, ומזה חוששים במשרד הביטחון אולי יותר מכל, הדו"ח צפוי להכיל המלצות לגבי שינוי הפנסיה הצה״לית.

 

יוחנן לוקר יוחנן לוקר צילום: עמית שאבי

 

ככל הידוע, הדו"ח צפוי להמליץ על כך שתבוטל פנסיית הגישור שאמורה להינתן מטעמה של המדינה לגמלאי מערכת הביטחון מיום פרישתם משירות הקבע בצבא ועד להגיעם לגיל הפרישה הכללי במשק.

 

תחת זאת, הדו"ח צפוי להמליץ על מתן מענק חד־פעמי בגובה משתנה, שתלוי, בין היתר, בוותק השירות הקרבי של איש הקבע. בתמורה לכך, הוועדה צפויה להמליץ על הצערת גיל הפרישה משירות הקבע, בניגוד למגמה הקיימת.

 

ולבסוף, דו"ח לוקר צפוי לכלול המלצות לאמץ (שוב) את המלצות ועדת גורן מ־2010, לשנות את הזכאות של חלק מנכי צה״ל לטיפול על ידי אגף השיקום של משרד הביטחון והעברתם לאחריות אגף השיקום של הביטוח הלאומי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x