$
בארץ

מנהל רשות המסים: "נסגור פרצות כמו חברות הארנק"

בכנס לשכת רואי החשבון באילת אמר משה אשר כי "אין צורך במסים חדשים, מס כזה או אחר. צריך להביא את הכסף מההון השחור ויש צורך לתת לרשות את הכלים המתאימים לעשות זאת"

עמרי מילמן 14:3006.07.15

משה אשר, מנהל רשות המסים, התייחס בכנס לשכת רואי החשבון באילת לוועדה לבחינת החוק לעידוד השקעות הון. לדבריו "המלצות ועדת יעל אנדורן לבחינת חוק עידוד השקעות הון יקודמו. יש שאלה אחת שנותרה במחלוקת והיא תובא להכרעת השר".

 

 

אשר התייחס למחלוקת בנוגע לשאלה האם לגדר את הטבות המס לחברות הגדולות כך שמעבר לסכום מסוים ידרשו החברות לבנות יחד עם משרדי הממשלה תוכנית עסקית שתרחיב את פעילותן בארץ. עד כה שר האוצר משה כחלון סירב לפרסם את המלצות הוועדה וסירב להתייחס לשאלה שבמחלוקת.  

 

אשר דיבר על חוק ההסדרים ואמר כי "בחוק ההסדרים הקרוב נרחיב מעט את חובת הדיווח ונחיל חובת דיווח על חלק מהישראלים השוהים תקופה משמעותית בשנה מחוץ לישראל. נדחוף שוב לקידום, במסגרת חוק ההסדרים או בחקיקה נפרדת, את הקביעה שעבירות מס חמורות יהוו עבירות מקור לפי חוק איסור הלבנת הון. במסגרת מדיניות רשות המסים, נסגור פרצות בחוק כמו חברות ארנק, חברות בית וכו'".

 

 צילום: בלומברג

 

בחוק ההסדרים הקודם שלא אושר בסופו של דבר יצא נושא חברות הארנק מהחוק בטענה כי הנושא מצריך דיונים נוספים מול הלשכות המקצועיות. אשר לא ציין אם הנושא יכנס לחוק ההסדרים הנוכחי או יקודם בנפרד ממנו. חברות ארנק מוקמות ע"י בעלי שכר גבוה ושאליהן נכנסת משכורתם, אמצעי שמאפשר להם לשלם פחות מסים.

 

במושב אמר מנהל רשות המסים כי "אין צורך במסים חדשים, מס כזה או אחר. צריך להביא את הכסף מההון השחור ויש צורך לתת לרשות את הכלים המתאימים לעשות זאת".

 

אשר הוסיף כי "רשות המסים הציבה לעצמה מספר יעדים אסטרטגיים המשלבים האחד בשני. הראשון - להגדיל באופן משמעותי את מקורות המידע שמקבלת רשות המסים מגורמי חוץ. אתמול סגרנו עם הטאבו שנקבל את הרישומים שלהם, מידע שיאפשר לנו לעשות הצלבות מתאימות עם הנתונים הקיימים בידינו. כחלק מקידום ה- FATCA ואמנות מולטילטרליות אנו צפויים לקבל מידע על נכסים פיננסים של ישראלים בחו"ל. הוצאנו מכרז לחברה שתוכל להביא מידע רלבנטי מהאינטרנט. בהמשך נגיע לרשות דיגיטלית, 'רשות ללא נייר'. אנחנו יוצרים כלים טכנולוגיים לרשות (ניהול סיכונים, BI וכו') שיעשו הצלבות מכל מקורות המידע ויציפו לנו את התיקים ששווה להיכנס אליהם. אנחנו במהלך התעצמות בכוח עבודה מיומן. 180 מפקחים חדשים הצטרפו במחצית הראשונה של השנה ובסה"כ צפויים להתווסף כ-300 מפקחי מס הכנסה ומיסוי מקרקעין ומבקרי חשבונות שיאפשרו לנו להגדיל את אחוזי התיקים המבוקרים. השילוב בין טכנולוגיה, מידע וכח אדם יספקו לנו את העוצמה הנדרשת".

 

אשר ציין כי "רשות המסים גבתה משמעותית יותר מהתחזיות בחצי השנה הראשונה של 2015 מבלי שהיו עסקאות גדולות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x